Moody's 12 ülkeyi incelemeye aldı

Moody's, 12 petrol üreticisi ülkeyi olası bir not indirimi için incelemeye aldı

07 Mart 2016, Pazartesi 10:07
A A

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 12 petrol üreticisi ülkeyi olası bir not indirimi için incelemeye aldı.

Moody's'ten yapılan açıklamaya göre, petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün bu ülke ekonomilerine olası olumsuz etkisi nedeniyle notlar incelemeye alındı.

Buna göre Moody's, Abu Dabi(Aa2), Angola(Ba2), Gabon(Ba3), Kazakistan(Baa2), Kuveyt(Aa2), Nijerya(Ba3), Papua Yeni Gine(B1), Katar(Aa2), Rusya(Ba1), Suudi Arabistan(Aa3), Trinidad & Tobago(Baa2) ve Birleşik Arap Emirlikleri(Aa2) kredi notlarını olası indirim için inceleyecek.

Moody's, ayrıca Bahreyn'in kredi notunun Baa3'ten 'Ba1'e düşürüldüğü ve daha da düşürülmek üzere izlemeye alındığı belirtildi.

Açıklamada petrol piyasasındaki yapısal şokun ülke ekonomilerini ve dolayısıyla kredi profillerini zayıflattığı vurgulandı.

NTV

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.