Mortal Kombat Dersini Aldı mı?

Mortal Kombat Dersini Aldı mı?

Bir dönemin ünlü dövüş oyunu Mortal Kombat değişiklik politikiları nedeniyle eski oyuncu kitlesini kaybetmişti. Seri yeni oyunun bu hatalarından ders alacak mı? Yoksa yine tatmin etmeyen bir oyun mu geliyor?

03 Eylül 2010, Cuma 09:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlk olarak 90'lı yıllarda piyasaya sürülen dövüş oyunu Mortal Kombat, içerdiği yenilikler sayesinde türevi yapımlar arasında özel bir yer almıştı. Ancak, oyun seri haline geldikçe ilk 2 oyunun başarısını bir türlü yakalamamaya başladı. Geçtiğimiz yıl çıkan Mortal Kombat VS Dc Universe adlı oyunun aldığı kötü eleştiriler nedeniyle yapımcı firma Midway iflasın eşiğine gelmişti.

Yaklaşık 20 yıldır Mortal Kombat oyunları çıkartan firma serinin isim haklarını Warner Bross'a satarak kötü günleri atlatmaya çalıştı. Warner Bross 9. Mortal Kombat oyununun yapımın hemen başlatırken projenin başına Ed Boon geçirmeye karar verdi. Serinin yartıcısı olan Boon yaşadığı kötü tecrübelerden oldukça ders almışa benziyor.

E3 ve Gamescon'da yapımı test etme şansı bulunan eleştirmenler daha şimdiden Mortal Kombat 9'un bitmemiş versiyonuna yüksek puanlar verdi. Serinin orjinal havasını modern grafiklerle birleştiren yeni oyun rakiplerine karşı birçok üstünlüğe de sahip olacak. Üstelik 4 yapımdır PC'ye uğrmayan seri  bu sefer bilgisayar severleri de mutlu edecek. Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı