MSB: Burdur'da birliğine yeni katılan 23 yükümlüde Kovid-19 tespit edildi

MSB: Burdur'da birliğine yeni katılan 23 yükümlüde Kovid-19 tespit edildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Burdur'daki 58'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı'ndaki birliğine yeni katılan yükümlülerin 23'ünde, yeni tip corona virüs (Kovid-19) tespit edildiğini bildirdi.

13 Temmuz 2020, Pazartesi 22:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bakanlıktan yapılan açıklamada, söz konusu personelle teması olabileceği değerlendirilenlerin, dün Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında gözetim altına alındığı belirtildi. Açıklamada, "Pozitif vaka tespit edilen personelimizde herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Personelimizin durumu Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak yakından takip edilmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Burdur Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada da, komutanlıkta vatani görevini yapan ve Kovid-19 test sonucu pozitif çıkan askerlerin Burdur Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındığı belirtildi.

Açıklamada, "Yapılan filyasyon çalışmasında pozitif vakalarla temaslı olan askerler, Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda izole edilmiş, odalara alınmışlardır. Birçoğu asemptomatik olan askerlerimizin tamamının genel sağlık durumu iyidir." ifadelerine yer verildi.

AASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Rize’de ev ve iş yerlerini su bastı, araçlar suyun altında kaldı