MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er başvurusu nasıl yapılır?

MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er başvurusu nasıl yapılır?

MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bin 640 sözleşmeli er alacak. Son başvuru tarihi olarak 10 Haziran belirtildi. Bu ilanın ardından on binlerce kişi “MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er başvurusu nasıl yapılır?” sorusuna yanıt aradı.

29 Nisan 2019, Pazartesi 14:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, en az ilköğretim mezunu olup, 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar) bin 640 sözleşmeli er alınacağını duyurdu.  Ön başvurular, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden kılavuzun yayımlanmasıyla birlikte alınmaya başlanacak.

İLAN DETAYINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MSB DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2019 YILI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ

DİKKAT:

1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yapacaktır.

2. Giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

3. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.

4. Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir.

5. Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).

6. MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;

a. FYT'ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) "adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" ve,

b. "FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir" ibaresi bulunan "Muvafakat Yazısı" ile sınava katılacaklardır.

Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir.

7. Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Prof. Ömer Faruk Harman hayatını kaybetti (Prof. Ömer Faruk Harman kimdir, hayatı)