MSB işçi alımı sonuçları açıklandı mı 2021? İşte MSB 2533 işçi alımı kura çekimi sonuçları

MSB işçi alımı sonuçları açıklandı mı 2021? İşte MSB 2533 işçi alımı kura çekimi sonuçları

2021 MSB işçi alımı sonuçları MSB resmi internet sitesi üzerinden adaylarla paylaşılacak. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) işçi alımı sonuçları, 2533 kişilik kadro için müracaatta bulunan işçi adayları tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Peki, MSB işçi alımı sonuçları ne zaman açıklanır?

29 Temmuz 2021, Perşembe 09:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Pek çok alandan ve farklı şehirlerde işçi alımı yapacak olan MSB, kura yöntemiyle seçeceği işçiler için duyuruyu resmi internet sitesi üzerinden yapacak. İşte, MSB 2533 işçi alımı kura çekimi tarihi…

MSB İŞÇİ ALIMI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Milli Savunma Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları listesi için araştırmalar sürüyor. Toplamda 2533 kişiyi istihdam edecek olan Milli Savunma Bakanlığı, işçi alımı kura sonuçları bilgisini, belirtilen tarih ve saat itibariyle başvuruda bulunan kişilerin erişimine açacak.

MSB KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Sınava girmeye hak kazanan adayların belirlenmesi için 28 Temmuz Çarşamba günü saat 10.30'da noter huzurunda kura çekimi yapıldı ve MSB kura sonuçları Bakanlığın resmi sitesi üzerinden erişime açıldı

MSB KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Kura sonucunda belirlenen sözlü veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, MSB'nin internet sitesinden ilan edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

MSB 2 bin 553 açıktan işçi alımı için 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olanlar başvuru yapabilecek.

Başvuru için ayrıca affa uğramış olsa bile

 • Devletin güvenliğine karşı suçlar,
 • Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,
 • Milli savunmaya karşı suçlar,
 • Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk,
 • Zimmet,
 • İrtikap,
 • Rüşvet,
 • Hırsızlık,
 • Dolandırıcılık,
 • Sahtecilik,
 • Güveni kötüye kullanma,
 • Hileli iflas,
 • İhaleye fesat karıştırma,
 • Edimin ifasına fesat karıştırma,
 • Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmama şartları aranacak.

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI GENEL ŞARTLAR

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 2. Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak.
 3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 4. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
 5. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütlere desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.
 6. Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 7. Askerlikle ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
 8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
 9. Başvurunun son tarihi itibarıyla iş gücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla ilanda belirtilen mesleki yeterlilik belgesi/ustalık belgesine sahip olmak ve belirtilen diğer özel şartları sağlamak (Mesleki yeterlilik belgesi veya ustalık belgesine hak kazanmasına rağmen, son başvuru tarihi itibarıyla belgesi düzenlenmemiş olanlar da başvuru yapabileceklerdir. Ancak, belge kontrollerinde adayların bu durumu ispatlayıcı belge ibraz etmeleri gerekmektedir).
 10. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmelik’in 5’inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
 11. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana Millî Savunma Bakanlığınca davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.
 12. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Her aday, İŞKUR’da yayımlanan listede belirtilen bir ilana (bir iş yeri ve bir meslek koluna) başvuru yapabilir. Birden fazla ilana başvuru yapanlar ile Millî Savunma Bakanlığında ücretleri genel bütçeden ödenen bir iş yerinde çalışmakta olan işçilerden müracaat edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

İşe yerleştirme yapılabilmesi için adaylardan, arşiv araştırması ve/veya güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması ve başvuru yaptığı meslek kolunda çalışmasında sağlık yönünden sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu aranacaktır.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Nureddin Nebati atandı