MS'ten web geliştiricileri için test araçları

Microsoft, kendi tarayıcısı IE için yayınladığı bu araçlarla "IE belasını" çözmek istiyor!

02 Şubat 2013, Cumartesi 19:30
A A

Bir web geliştiricisi için en önemli sorunlardan bir tanesi, geliştirdiği web sitesini her Internet Explorer sürümüne uyumlu bir hale getirmek. Bu durumun farkında olan Microsoft ise yayınladığı ücretsiz araçlarla web programcılarının işini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Modern.IE adı verilen araçlar, web sitelerini Internet Explorer'ın yeni ve eski sürümlerinde test etmenize izin veriyor. Hataları tarayan aracın algılayabildiği sorunlar arasında bilinen eski IE sorunları, yeni IE'lerin uyumluluk moduna geçmesini sağlayan kodlar, eski JavaScript framework'leri, yeni tarayıcılarla uyumlu olmayan kitaplıklar, geçerli bir DocType'a sahip olmayan siteler var.

Araç, sadece hataları bulmakla kalmıyor ve sitenizi yeni ekran boyutları ve cihazlara göre nasıl tasarlayabileceğiniz konusunda da tavsiyelerde bulunuyor.

Kod tarayıcısına ek olarak Microsoft, geliştiricilere web sitelerini gerçek tarayıcılarda test etmelerine yönelik sanal makineler de sunuyor.

 

 

Resimlerle: En iyi ve ücretsiz 26 Microsoft aracı!Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.