MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Erken açıklanır mı?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) nisan ayının ilk pazar günü gerçekleşti. On binlerce kişi sınavda ter döktü. ÖSYM daha önce takvimde sonuç açıklanma tarihini adaylarla paylaşmıştı. Bu takvimden haberdar olmayanlar, "MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunu yöneltiyor.

23 Nisan 2019, Salı 13:44
A A
MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Erken açıklanır mı?

MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuçların açıklanmasına birkaç gün kaldı. 7 Nisan'da sınava katılan adaylar her ne kadar soru ve cevapların yayınlanmasının ardından sonuçlar hakkında fikir edinse de net sonuçlar için sabırsızlıkla bekliyor. 

MSÜ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

7 Nisan'da gerçekleşen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın sonuçları takvime göre 26 Nisan'da açıklanacak.

MSÜ TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Askeri okul tercihlerini 29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında erişime açacak olan Milli Savunma Bakanlığı, bu aşamada tercihlerini gerçekleştirmeyen vatandaşların ikinci aşamaya çağrılmayacağını aktardı.

SINAV SONRASI TERCİH SÜRECİ

2019-MSÜ sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar öncelik sırasına göre okul tercihlerini ve ikinci seçim aşamalarına katılacakları tarihleri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden belirleyebilecek.

2019-MSÜ’ye katılan adayların Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini 29 Nisan 2019 - 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresine girerek yapmaları gerekiyor. Belirtilen süre içerisinde internet sitesi üzerinden tercihini yapmayan adaylar, 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacak.

Sıradaki haber yükleniyor...