MSÜ sonuçları açıklandı mı? Tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesinin ilk sınavı 18 Mart tarihinde gerçekleşti. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte başarılı olan üniversite adayları başvurularının 24 Nisan - 11 Mayıs arasında yaptılar. Şimdi gözler MSÜ tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağında...

11 Haziran 2018, Pazartesi 10:50
A A
MSÜ sonuçları açıklandı mı? Tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak?

"MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?" sınava giren ünüversite adayları bu sorunun cevabını merak ediyorlar. 24 Nisan - 11 Mayıs arasında alınan tercihlerin sonuçları bugün açıklanacak. Adaylar bir an evvel sonuçların açıklanmasını istiyorlar. 

MSÜ SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Sonuçların açıklanmasına çok az bir süre kaldı. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığının resmi sitesinden ilan edilecek. Milli Savunma Bakanlığının resmi sitesinde zaman zaman yoğunluktan dolayı aksamalar yaşanıyor. Sonuçların saat kaçta açıklanacağı hakkında net bir bilgi bulunmazken sonuçlar açıklanır açıklanmaz aşağıdali linkten öğrenebilirsiniz.

MSÜ SONUÇLARI

TERCİHLERDEN SONUÇLARINDAN SONRA İKİNCİ AŞAMA

Bu aşama sağlık raporu bölümü hariç iki gün sürecek

Birinci gün; Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Değerlendirme, Psikomotor Testi (Hava Harp Okulu adayları için), Fiziki Yeterlilik Testi (FYT)

İkinci gün; Mülakat sınavları ve Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulları için) yapılacaktır. Adaylar tercih ettiği okullara Aday Değerlendirme Puanına göre tercih öncelikleri dikkate alınarak yerleştirilecektir.

ADAY DEĞERLENDİRME PUANI NEDİR?

*Üniversite Sınavı Puanı: Harp Okulları için 2018-AYT, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2018-TYT ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için 2018-TYT ve Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı puanı,

*Fiziki Yeterlilik Testi Puanı ve Mülakat Puanından oluşmaktadır.

ADAYLARA İNGİLİZCE BELİRLEME SINAVI UYGULANACAK

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılında Harp Okullarına kesin kayıt yaptıran öğrencilere “İngilizce Seviye Belirleme Sınavı” uygulanacak,

Her okul için belirlenecek kontenjanlar dahilindeki sayı kadar öğrenci hazırlık sınıfından muaf tutularak 1'inci sınıfa başlatılacaktır.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.