MTV'de son gün müjdesi

Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) 31 Temmuz olarak belirlenen son gününde binlerce araç sahibi internet sitesi kilitlendiği için ödeme yapamadı; sonunda süre uzatıldı

31 Temmuz 2012, Salı 14:41
A A

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın www.gib.gov.tr uzantılı internet adresini kullanarak vergisini ödemeye çalışan araç sahipleri internet sitesi kilitlendiği için son gün hüsranı yaşadı. Bankalar da sitede yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlara MTV hizmeti veremedi.

Maliye Bakanlığı yetkilileri, MTV’nin ikinci taksitinin yatırılması için 31 Temmuz’un son gün olduğunu ve arızanın internet sitesindeki yoğunluktan kaynaklandığını söyledi.

Vatandaşlar, bugün saat 24.00’a kadar araç vergilerini yatıramamaları halinde cezalı duruma düşeceklerinden şikayet ederek, “Yetkililerden MTV’nin ödeme gününü uzatmalarını bekliyoruz” talebinde bulundular.

Bunun üzerine son ödeme tarihi 2 Ağustos'a kadar uzatıldı.

>> İŞTE UZATMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.