Mucize ikizler 10 milyonda 1 görülen doğumu atlatıp eve döndüler

Coloradolu 27 yaşındaki Casey Saunders 10 milyonda 1 görülen bir mucizenin sahibi genç bir anne. Tek yumurta ikizi oğullarından 10 yıl sonra yine tek yumurta ikizi 2 kız doğuran Casey Saunders zorluklarla geçen hamilelik ve doğum sürecinden sonra bebekleriyle birlikte evine döndü. 

10 Nisan 2018, Salı 15:25
A A

ABD'nin Colorado eyaletinde yaşayan 27 yaşındaki Casey Saunders ve eşi Eugene Goree geçtiğimiz Aralık ayında ikiz kızlarına kavuştular. Ancak bu doğumu özel kılan birçok detay var.

Casey Saunders'ın 17 yaşındayken doğurduğu oğulları Hayden ve Cameron tek yumurta ikizleri. Casey Saunders 10 yıl sonraki hamileliğinin de ikiz hamilelik olduğunu öğrenince önce doktorların kendisine şaka yaptığını düşünmüş. 

Zira aynı kadının arka arkaya iki ikiz hamilelik yaşaması 70 binde 1 ihtimal. 

Ancak şimdilerde 4 aylıkj olan ikizler Maya ve Laia'nın hikayesindeki ilginçlik bununla da bitmiyor. 

Maya ve Laia tek yumurta ikizi ancak aynı zamanda annelerinin karnında tek bir kesenin yani tek bir plasenta ve amniyotik sıvının içinde büyümüşler. 

Bu tür hamilelikler ise 10 milyonda 1 görülecek kadar nadir. İkiz kızlar annelerinin karnında iki ayrı göbek kordonu tek bir yere bağlı olarak beslenmişler. 

Son derece yüksek riskli bir hamilelik yaşayan Casey Saunders bu yüzden birkaç ay hastanede yatmak zorunda kalmış. Göbek kordonlarının birbirine dolanması riski olan ikizler sağlıklı bir şekilde doğmuşlar ancqak onlar da doğumdan sonra hastanede kalmışlar. 

Artık dört aylık olan Maya ve Laia artık sağlıklı bir şekilde evlerindeler. 

Maya ve Laia'nın kendileri gibi tek yumurta ikizi olan ağabeyleri Hayden ve Cameron durumdan son derece hoşnut görünüyorlar. 

Tüm zorluklara rağmen bir arada olan kardeşler sadece 2 doğumda kocaman bir aile olmanın mutluluğunu yaşıyorlar. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.