Müdür vekiline uzaklaştırma

Bolu'da ihale ilanında kadın konukevinin adresini ifşa etmeleri üzerine vali İbrahim Özçimen konuyla ilgili soruşturma başlatacaklarını açıkladı. Bakan Fatma Şahin de ihalenin iptal edilerek kadın konukevinin yerini değiştireceklerini duyurdu. Akşam saatlerinde de kadın konukevinin müdür vekilinin görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi

12 Ağustos 2013, Pazartesi 22:06
A A
Müdür vekiline uzaklaştırma

Bolu’daki Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, 'Kadın Konukevlerinin Açılması ve İşletilmesi' yönetmeliğinde kadın konukevlerinin telefon, adres bilgilerinin gizli tutulması gerekmesine rağmen yemek ihalesinde adres ve telefon bilgilerini yayınlanması üzerine, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, konuyla ilgili müfettiş isteyerek, soruşturma başlatacaklarını açıkladı.

Bakan Fatma Şahin de ihalenin iptal edilerek kadın konukevinin yerini değiştireceklerini duyurdu. Akşam saatlerinde ise kadın konukevinin müdür vekilinin görevdenuzaklaştırıldığı öğrenildi.

Bolu'da sığınan kadınların güvenliği açısından yeri gizli kalması gereken Kadın Sığınmaevi'nin adresinin bir ihale duyurusunda gazete ilanıyla açıklanması skandalına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin el koydu.

Bakanlık, konu hakkında soruşturma başlattı, ihale iptal edildi, soruşturmanın selameti açısından Bolu Valiliği tarafından Kadın Konukevi Müdür Vekili görevinden alındı. Ayrıca, yine Bakan Şahin'in talimatıyla üst düzey 3 Bakanlık bürokratı da yerinde incelemek ve çıkabilecek sorunların önüne geçebilmek için Bolu'ya gönderildi.

Bu çerçevede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan müsteşar yardımcısı, Kadının Statüsü Genel Müdürü ve Denetim Hizmetleri Başkanı görevlendirildi. Ayrıca Bolu Valiliği de sığınma evi ve kadınların korunması için ek önlemler aldı.SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.