Müezzinoğlu: Erdoğan Twitter'ı diz çöktürdü

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 'Twitter diz çöktü. İstiklaline aşık olan bir millet, kendisine tavır koyan kim olursa olsun diz çöktürür. Recep Tayyip Erdoğan da bunu yaptı' dedi

23 Mart 2014, Pazar 12:55
A A
Müezzinoğlu: Erdoğan Twitter'ı diz çöktürdü

Bakan Müezzinoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanlığınca düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 30 Mart’ın CHP’ye, MHP’ye ve okyanus ötesine ders verme günü olduğunu söyledi

Müezzinoğlu, 30 Mart akşamı, milletin geleceğinin ve kaderinin belirleneceğini belirterek, şunları kaydetti:

"O nedenle bu ülkenin, bu bölgenin ve gelecek nesillerimizin geleceği adına bu seçimlerin belediye başkanlığı seçiminin ötesinde bir anlamı var. Onun için birçok tuzaklar kuruyorlar. Onun için Twitter’da senaryolar kuruyorlar. Bakınız 2 gün önce Twitter yasaklandı. Niye yasaklandı? ’Türkiye mahkemelerinin verdiği kararları ben takmıyorum’ diyen bir Twitter merkezi var. ’Türkiye mahkemeleri karar vermiş, ben bunu umursamıyorum’ diyor. ’O mahkemeleri anlamsız görüyorum’ diyor. ’O mahkemeleri anlamsız buluyorum, ben Türkiye’yi adam yerine koymuyorum’ diyor. Türkiye’yi adam yerine koymayan Twitter’ı, biz bu millet adına asla adam yerine koymayız. Şimdi zaman zaman ’savcılar yok mu?’ diyor, zaman zaman ’hakimler yok mu?’ diyor Kılıçdaroğlu. Sen savcının, hakimin arkasında durmayıp da Twitter’cıların merkezinin arkasında duruyorsan, bu milletin hak ve hukukuyla, bu milletin geleceğiyle, bu milletin kaderiyle oynayan hukuk dışı siteleri, ’ben mahkeme kararına rağmen kapatmıyorum’ diyorsan, sen de bu Twittır’cılara alkış tutuyorsan, destek oluyorsan, senin halkçılığın da batsın, senin milliyetçiliğin de batsın."

'TWİTTER DİZ ÇÖKTÜ'

Twitter ile ilgili dün bir haber geldiğini ifade eden Müezzinoğlu, "Twitter diz çöktü. İstiklaline aşık olan bir millet, kendisine tavır koyan kim olursa olsun diz çöktürür. Recep Tayyip Erdoğan da bunu yaptı. Biz muz cumhuriyeti değiliz, hele hele ananas cumhuriyeti hiç değiliz" dedi.

Türkiye’nin tarihe medeniyet sunduğunu dile getiren Müezzinoğlu, Türkiye’nin kararlarına sıradan bir milletin kararı gibi bakılamayacağını vurguladı.
Müezzinoğlu, Türkiye’nin her anlamda büyüdüğüne işaret ederek, şöyle devam etti:

"Şu 6 günde hiç kimseyle kavga etmeden, hiç kimseyle tartışmaya girmeden, bu sokaklar hepimizin sokakları, bu mekanlar hepimizin mekanları... Bu sokaklarda Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerimizle, Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerimizle beraber yaşıyoruz. Geleceği beraber şekillendireceğiz. Onları dışlayan, onları kötü gören, onları hakir gören bir anlayışı asla yapmayacağız. Ama biz daha iyisini yapıyoruz. Ama biz daha iyisin yapma gayretindeyiz. Beraber yapalım, beraber başaralım."

Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’ye tuzaklar kurulduğunu belirterek, oyunlara gelinmemesi gerektiğini vurguladı.

İpsala’nın Esetçe beldesinde de vatandaşlarla bir araya gelen Müezzinoğlu, burada bir vatandaşın evine misafir oldu.

AA

 


 

Sıradaki haber yükleniyor...