Müezzinoğlu: IŞİD militanını da tedavi ederiz

Müezzinoğlu: IŞİD militanını da tedavi ederiz

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaralı IŞİD militanlarının Türkiye'de tedavi edildiği iddialarına, PKK'yı örnek göstererek cevap verdi

24 Eylül 2014, Çarşamba 18:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Müezzinoğlu, “Bizde dağda PKK’lı teröristi bir saat önce askerimize silah çekmiş, teröristi yaralı olarak geldiğinde tedavisini yaptık, sonra emniyet ve adliyeye teslim ettik. Bizim görevimiz adli kolluk değildir. Kimin ne yaptığını değil, hastayı tedavi etmek gibi bir görevimiz var" dedi.

'PKK'LILARI DA TEDAVİ EDİYORUZ'

Balkan Kongre Merkezi’ndeki Trakya Üniversitesi’nin Akademik Yıl açılışına katılan Müezzinoğlu, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bir gazetecinin yaralı IŞİD militanlarının Türkiye’de tedavi edildiği iddialarını sorması üzerine konuşan Bakan Müezzinoğlu, PKK yaralılarını da tedavi ettiklerini belirterek şöyle konuştu: “Biz hiç kimsenin, kimliğine, dinine, ırkına, rengine, mezhebine bakma noktasında değiliz. Bizde dağda PKK’lı teröristi bir saat önce askerimize silah çekmiş, teröristi yaralı olarak geldiğinde tedavisini yaptık, sonra emniyet ve adliyeye teslim ettik.

'GÖREVİMİZ ADLİ KOLLUK DEĞİL'

Bizim görevimiz adli kolluk değildir. Kimin ne yaptığını değil, hastayı tedavi etmek gibi bir görevimiz var. Bu anlamda bilemezsin ki IŞİD yaralısı mı IŞİD diye baktık da çıkmadı, bir Suriyeli vatandaş çıktı. Bunun suçlusunu vebalini, vicdan hukuku sormayacak mı Meslek hukuku, normal hukuk sormayacak mı Kimin hangi işi, suçu yaptığı değil. Hastayı tedavi edip etmediği. Bizim hekimlerin dünyada nerede olursa olsun. Hiçbir ayrım gözetmeksizin tedaviyi yapmaktır." 

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın açıklayacak! Anayasa için milat olacak