Müezzinoğlu: Kan anonsu yapanlar, sağlıkçı değil provokatördü

Müezzinoğlu: Kan anonsu yapanlar, sağlıkçı değil provokatördü

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara'daki patlamaların ardından yaralıların kaldırıldığı hastanin önünde kan anonsu yapan 2 kişinin sağlıkçı olmadığını, bunların provokatör olduğunu söyledi

13 Ekim 2015, Salı 17:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bursa’nın merkez Yıldırım Belediyesi’nin Temenyeri Kapalı Pazar Alanı ve Otoparkı açılışına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara’daki terör eylemleri sonrası provokasyonlar yaşandığını söyledi. 

Müezzinoğlu, "Provokasyonlardan bir tanesi de o 2 saatlik acil yaşatabilme sürecinde kan anonsu yapanlardı. Kan ihtiyacımızın olmadığını ısrarla söylememize rağmen hastanelere olabildiğince kan bağışı için gelsinler isteyen, yaşatmak için uğraştıklarımıza hizmet vermeyi engelleyerek oradaki ölü sayısının artmasını isteyen 2 tane provokatör tespit edildi. Bu iki provokatörün biri Marmara bölgesinden. Sağlıkçı değildir, basın ve medya eğitimi görmüş provokatördür. Diğeri de Ankara ve hastaneyle alakası olmayan Karadeniz’den gelmiş biridir. Oradaki amaçlardan bir diğeri ise oradaki ortamı tahrik ederek hizmetin aksaması ve ölü sayısının artmasıdır. ‘Ölü sayısı artsın ki biz bu milletin ayrışmasına karınca kararınca tuzumuz olsun’ diyen hainlerdir. Bunlar birilerinin paralı maşalarıdır. Bunlarla gerekli hukuki işlemleri de başlattık" diye konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın toplu dedi.

Edip TEKİN/BURSA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'den Özbekistan seçimleriyle ilgili açıklama