Müge Anlı'yı ağlatmıştı! Vedat Alexander ailesine kavuştuktan sonra bir ilki daha yaşadı!

Müge Anlı'da ablasıyla birlikte 33 yıl önce terk edilen Alman vatandaşı Vedat Alexander'ın ailesine kavuşması duygusal anlar yaşatmıştı. Vedat Alexander, canlı yayında Müslüman olmaya karar verdiğini açıklamıştı. Vedat 33 yıl sonra bir ilki daha yaşadı. İşte Müge Anlı'da son dakika gelişmesi...

21 Eylül 2021, Salı 11:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Alman vatandaşı olan Vedat Alexander, Müge Anlı'da ailesi buldu. 19 kardeşi olduğunu öğrenen genç adam büyük şaşkınlık yaşadı. Genç kadın önemli bir karar verdi. Vedat'ın hikayesi herkesi ağlattı.

Kendisinden iki yaş büyük ablası Hülya ile birlikte 20 Mayıs 1988'de İzmir'de cami önüne bırakıldıktan sonra Alman bir aileye evlatlık verilen 35 yaşındaki Vedat, atv'deki "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programına katılarak gerçek anne ve babasını buldu.


Vedat'ın babasının Ankara Beypazarı'nda yaşayan Adil Yaman, annesinin İzmir'de yaşayan Fatma Korhan olduğu ortaya çıktı.

Adil Yaman'ın ikinci evliliğinden 11, Fatma Korhan'ın ise 8 çocuğu olduğu anlaşıldı. Vedat, anne ve babasını ararken, 19 kardeşi olduğunu öğrenince kısa süreli bir şok yaşamıştı.


EN KÜÇÜK KARDEŞİ 4 AYLIK MERYEM

EN KÜÇÜK KARDEŞİ 4 AYLIK MERYEM

Vedat, önce Anlı'nın kucağında programa gelen 4 aylık Meryem isimli en küçük kardeşi ile tanıştı.

Daha sonra baba Adil Yaman stüdyoya gelerek 33 yıldır görmediği oğlu Vedat'a sarıldı. Adil Yaman, "Sana babalık yapamadım" diyerek Vedat'tan özür diledi.

Daha sonra gelen kardeşlerine tek tek sarılan Vedat, karışık duygular yaşadı. Gece heyecandan 1 saat uyuyabildiğini söyleyen Vedat, "Baba sana çok ihtiyacım vardı. Sadece hayal gücüyle ayakta kalmaya çalıştım.Her gün uyandığımda nefes alarak hayata devam ettim. Bir şekilde her şey geçti. Şu an sanki hayal gibi. Sana alışmak istiyorum.

Benim de 4 çocuğum var. Başlarda ben de onların yanında değildim. Ben de dışarıda bir canavardım. Benim de canım yandı ama hayatta kaldım" ifadelerini kullandı


'ÇARESİZ KALDIM, MECBURDUM'

'ÇARESİZ KALDIM, MECBURDUM'

Anne Fatma Korhan ise "Allah büyüktür oğlum. Seni gördüm çok sevindim. Ben yıllardır bugünü bekliyordum. Çocuklarımı bırakırken hatırlıyorum. Kimse çocuklarını bırakmak istemez.

Çaresizdim. Ben ne yapayım? Ev yoktu, para yoktu. Ben cahildim. Mecburdum. Ağladım. İnşallah kızım Hülya da gelir. Onu da görürüm. Eski eşimin şu anda 11 çocuğu var. Ama iki çocuğuna bakamadı.


Neden camiye bıraktı? Benim suçum nedir? Almanya'da yaşıyorlardı. Ben nasıl bulayım çocuklarımı?" dedi.

Annesini sıkı sıkı tutan Vedat, "Kendimden geçtim. Kusura bakmayın lütfen. Ben hayatım boyunca bu anı bekledim" diyerek duygularını özetledi


ESKİ EŞİNDEN DE ÖZÜR DİLEDİ

ESKİ EŞİNDEN DE ÖZÜR DİLEDİ

Halasının öz kızı olan eski eşinden bin kere özür dileyen Adil Yaman ise "Şu anda Ankara'da bir lokanta işletiyorum. Durumum iyi. O dönemde imkanım yoktu.

Çok zor durumdaydım. Çocuklarıma bakamadım. Eski eşimden bin kere özür diliyorum. Benim öz halamın kızı.

Ben eski eşimi ve çocuklarımı tavanından su damlayan tek göz odada görünce içim parçalanmıştı.

Üzüntüden kendimi bıçaklamıştım. O yaralı halde İzmir'e iş bulmaya gitmiştim" dedi.


33 YIL SONRA İLK YEMEK!

33 YIL SONRA İLK YEMEK!

3 yıl önce cami avlusuna bırakılan ve yurttan Almanya'ya evlatlık verilen Vedat Alexander'ın hayalleri gerçek oldu.


Seçim yasası çalışmalarında son dakika: 12 vekilli bölgeler ve muhtarlık...

Hiç görmediği annesi ve kardeşlerine canlı yayında kavuşan Vedat Alexander, annesiyle 33 yıl sonra yenen ilk kez yemek yedi.


Annesinin ellerinden yemek yiyen genç adam büyük heyecan yaşadı.

O anlar herkesi duygulandırdı.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TEKNOFEST'te bir ilk! Herkes merak ediyordu... İşte DİHA