Muhammed Ali'nin oğlu havaalanında alıkonuldu

Boksun efsane ismi Muhammed Ali’nin oğlunun Florida'daki havaalanında alıkonulduğu ve sorguya çekildiği bildirildi. Ali’nin avukatı, alıkonulmanın tartışmalı seyahat yasağıyla bağlantılı olduğunu öne sürdü

25 Şubat 2017, Cumartesi 13:56
A A
'Louisville Courier-Journal"ın haberine göre Muhammed Ali Jr.'ın annesi Khalilah Camacho-Ali birlikte Florida'daki Fort Lauderdale Uluslararası Havaalanı'nda alıkonuldu.

Ali'nin arkadaşı ve avukatı Chris Mancini'nin açıklamasına göre, Ali ve annesi Jamaika seyahatlerinden dönüşte Arapça isimleri nedeniyle Amerikalı gümrük görevlileri tarafından durduruldu. Camacho-Ali'nin eşi Muhammed Ali'nin bir fotoğrafını yetkililere gösterdikten sonra salıverildiği ancak yanında benzeri bir fotoğraf olmayan oğlunun iki saat boyunca sorguya çekildiği bildirildi.
 

 ​Ali ailesi yargıya gidecek


Ali'nin avukatı Mancini, görevlilerin müvekkilinin isminin nereden geldiğini sorduklarını, Ali'nin ‘'Müslüman mısınız?'' sorusuna ‘'evet'' yanıtını vermesinden sonra da müvekkiline daha detaylı sorular yönelttiklerini açıkladı.

Mancini, Ali ailesinin yaşananların Trump'ın kimi Müslüman ülkelerin vatandaşları için uygulamaya koymak istediği tartışmalı seyahat yasağı girişimiyle doğrudan bağlantısı bulunduğundan şüphe duymadıklarını açıkladı.

Ailenin, şu ana kadar kaç yolcunun benzeri bir sorguya maruz kaldığını araştırdığı ve olayı yargıya taşımaya hazırlandığı öğrenildi.
ABD Başkanı Trump'a yönelik protestolar sürüyor. Trump Başkanlık Günü'nde de protesto edilmişti.


Deutsche Welle Türkçe

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.