Muharrem Usta, Trabzonspor'daki alacaklarından vazgeçti

Trabzonspor, Avrupa'dan men edildiği bu zorlu süreçte eski başkanı Muharrem Usta'nın jestiyle sevindi. Kulüpten alacağı 38 milyon 438 bin 477 TL'den vazgeçen Usta, Ağaoğlu yönetimiyle görüşerek uzlaşma sağladı. Böylece Muharrem Usta, alacaklarını kulübe bağışlamış oldu.

16 Haziran 2020, Salı 14:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Trabzonspor'da bir önceki dönem başkanlığı yürüten Muharrem Usta, kulüpten alacağı 38 milyon 438 bin 477 TL'den vazçeçti. Bordo mavililer, resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak eski başkan ile uzlaşma sağladıklarını ve Usta'nın alacaklarını kulübe bağışladığını duyurdu. Trabzonspor bu sürpriz gelişmeyle ilgili bir açıklama yaptı.


Açıklamada, "Kulübümüz ile eski başkanlarımızdan Sayın Muharrem Usta arasında yapılan görüşmeler uzlaşmayla sonuçlanmıştır. Sayın Muharrem Usta geçmişe dönük alacaklarının 38 milyon 438 bin 477 TL‘lik kısmını kulübümüze bağışlamıştır.

Yönetim Kurulumuz, bu uzlaşma neticesinde Sayın Usta’ya yönelik açmış olduğu tüm davalardan feragat etmiştir. Eski Başkanımız Sayın Muharrem Usta’ya göstermiş olduğu özveri ve hassasiyetten dolayı teşekkürlerimizi sunarız" denildi.

Bilindiği üzere Trabzonspor, UEFA ile imzalanan Finansal-Fair Play anlaşmasına uymadığı için Avrupa'dan bir yıl men cezası almıştı. Karadeniz ekibi CAS'a başvuru yapmış ve yeni bir süreç başlamıştı. Usta'nın bu özverisinin Trabzonspor'un elini güçlendirmesi bekleniyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'den sürpriz hamle! İstanbul'a geldi