Mühimmat temizliği bir haftayı aşacak

Afyonkarahisar'da patlamanın meydana geldiği bölgeye, sabahın erken saatlerinden itibaren olay yeri inceleme ekipleri ile ağır iş makineleri giriş yaptı. Jandarma ekipleri de çevredeki el bombalarını topluyor

08 Eylül 2012, Cumartesi 13:02
A A
Mühimmat temizliği bir haftayı aşacak

Afyonkarahisar’da, 5 Eylül’de patlama meydana gelen askeri mühimmat deposu yakındaki Ataköy Mahallesi ile Kışlacık köyü mevkilerinde bomba imha uzmanlarınca arama tarama çalışması başlatıldı.

Jandarma ekiplerince depo yakınında bulunan Ataköy Mahallesi ve Kışlacık köyünün girişlerinde kontrol noktaları oluşturuldu.

Ekipler, Ataköy ve Kışlacık’a araçlarıyla giriş yapmak isteyenleri durdurarak, kimlik kontrolü yapıp sadece evleri burada olanların geçişlerine izin verdi.

Yetkililer ayrıca vatandaşları evlerinden dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

Çalışmalarla ilgili alınan güvenlik önlemleri, cami hoparlörleri aracılığıyla da mahalle ve köyde yaşayanlara duyuruldu.

Daha sonra, bomba imha uzmanlarınca Ataköy ve Kışlacık çevresindeki arazilerde arama tarama çalışmasına başlandı.

Ekiplerin eldiven dışında özel bir önlem almaması da dikkat çekti.

Önceki günlerde söz konusu iki yerleşim birimiyle buralara ulaşımın sağlandığı yollar, mühimmat parçalarından temizlenmişti. Ancak köy ve  mahalledeki yolların bazı bölümleri yeniden inceleniyor.

Ekiplerin çalışmaları tamamlandığında, alınan güvenlik önlemleri sona erdirilecek.

Bu arada, patlamanın yaşandığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda ağır iş makineleriyle mühimmat parçalarının temizlenmesi için çalışma
başlatıldı.

Yetkililer, geniş bir alana yayılan mühimmatın yerlerinin tespit edilmesi ve toplanması çalışmalarının bir haftayı aşacağının tahmin edildiğini bildirdi.

Sıradaki haber yükleniyor...