Muhtarın susuzluk isyanı!

Muhtarın susuzluk isyanı!

30 Ekim 2009, Cuma 14:44
A A

Mersin'in Tarsus İlçesi'ne bağlı Dorak Köyü'nde yaşanan susuzluğu, muhtar Erol Boz ilginç bir yöntemle dile getirdi. Köy camiine giderek, hoparlörle köylüye "Cinsel hayatımız sona ermiştir. Eşlerinizden ayrı yatın" diyerek seslendi.

Uzun süredir komşu köy Şahinpınar Köyü ile su anlaşmazlığından mahkemelik olan Dorak Köyü sakinleri, davayı kaybedince susuz kaldı. Köy muhtarı Erol Boz ise yaptığı tüm çabalara rağmen sorunu çözemeyince cami minaresinden hoparlörle ilginç bir şekilde derdini anlattı. Muhtar Boz cami hoparlöründen köy sakinlerine seslenerek şunları söyledi: "Köyümüz yaklaşık bir aydır su sıkıntısı yaşamaktadır. Suyumuz ile ilgili davayı maalesef kaybettik. Bildiğiniz gibi her şey suyla oluyor. Yani eşlerimizden ayrı yatalım. Cinsel hayatımız sona ermiştir. Suyla ilgili her türlü çareye başvurduk ama olumlu sonuç alamadık. Davalı olduğumuz Şahinpınar Köyü muhtarı sorun çıkarıyor. Bütün birimlerin sesimizi duymasını istiyorum."

Susuzluk nedeniyle yaşamlarının alt üst olduğunu anlatan Muhtar Erol Boz, çektikleri sıkıntıları ve çaresizlik karşısında yaptığı anonsu şöyle anlattı: "2006 yılında su projemizi yaptık. Köye kadar suyumuzu çektik. Bu proje yapılınca Şahinpınarı köyü bizi mahkemeye verdi. Mahkeme de 'Bu su dereyi besliyor bu sudan bizimde almamız gerekiyor' dediler. Mahkemeye verdiler kazandılar. Biz Yargıtay'a gönderdik ret geldi. Bir aydır köyümüzde su yok, fakat su kaynağında boşuna dereye akıp, gidiyor. Suyun kaynağın kendi köyümüzde ama susuz kaldık. Haksızlığa uğradık. Çaresiz kalınca sesimizi duyurmak için bu anonsu yapmak zorunda kaldım."

Köylüler de komşu köylerden eşeklerle ve katırlarla su taşımak zorunda kaldıklarını belirterek, birçok sorun yaşadıklarını söyledi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.