Muhteşem kirpikler için 15 makyaj hilesi

Yüzümüzün en önemli bölgesi gözlerimiz ve makyaj yaparken en çok onları vurgulamaya çalışıyoruz. Derin bakışlarla gizem yaratırken en çok uğraştığımız şey ise kirpiklerimizin uzun, dolgun ve kıvrık görünmeleri. Çoğumuz en etkili sonucu elde etmek için birçok değişik rimel türü ve markası deniyoruz ama bunun her zaman işe yaradığını söyleyemeyiz. Rimelin türünden çok uygulamada hata yapmamak ve basit hileler kullanmak kirpiklerinizin hiç olmadığı kadar muhteşem görünmesini sağlayabilir. 

A A

E vitamini ve biotin takviyesi saçlar için olduğu kadar kirpikler için de faydalı. Kirpikleriniz için alacağınız bu destek onları besleyip uzamalarına yardımcı olacak ve makyaj yaparken işinizi kolaylaştıracak. 

Makyaj yapmaya başlamadan 10 dakika önce bir rimel fırçası yardımıyla kirpiklerinize hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı sürün. Bu uygulama kirpiklerinizi besleyeceği gibi aynı zamanda makyaj ürünlerinin olumsuz etkisinden de koruyacaktır. 

Kullandığınız ürünler ne kadar kaliteli olurlarsa olsunlar kimyasal içerir. Bu yüzden kirpiklerinizi en az haftada 1 ya da 2 gün dinlendirin ve rimel sürmeyin. Böylece nefes almalarını ve doğal olarak nefes almalarını sağlarsınız. 

Rimelinizi makyaj yapmaya başlamadan 10 dakika önce sıcak su dolu bir bardağa koyun. Isınan ürün homojen hale gelecektir. Bu şekilde topaklanmasının da önüne geçmiş olursunuz. 

Rimelinizi sürmeye başlamadan önce fırçayı bir kağıt havluya silip fazla ürünü alın. Böylelikle hem kirpiğinize gereğinden fazla ürün sürmemiş hem de fazlalıkların topaklanma yapmasını engellemiş olursunuz. 

Kuruyan rimelinizin içine birkaç damla tuzlu su solüsyonu eklerseniz rimel açılacak ve ilk günkü haline gelecektir. 

Kirpik altlarına rimel sürerken sıcak suya batırıp kuruttuğunuz bir kaşıktan fotoğraftaki gibi yardım alabilirsiniz. Böylelikle rimelin göz altınıza bulaşmasına engel olursunuz. 

Rimel sürerken fırçayı önce yatay hemen sonrasındaysa dikey olarak kullanın. Bunu yapmak kirpiklerinizin birbirinden ayrılıp yapışmamasını sağlar. Böylelikle daha uzun ve kusursuz görünürler. 

Kirpik kıvırıcınızı kirpiklerinizi içine yerleştirdikten sonra kaldırıp fotoğrafta görüldüğü gibi arkaya yönlendirin.

Kirpiklerinize rimeli kirpik kıvırıcının içindeyken sürmeyi deneyin. Bu sayede birbirlerine yapışmayacaklar ve daha kıvrık görünecekler. 

Kirpik kıvırıcınızı kullanmadan önce bir süre saç kurutma makinesiyle ısıtın. Kirpikleriniz bu şekilde daha uzun süre kıvrık kalacaktır. Isıya dikkat edip gözünüzü yakmamaya özen gösterin. 

Rimel fırçanızı 90 derecelik açıyla kıvırın. Bu şekilde sürerken daha rahat manevra yapıp kirpiklerinizi birbirinden ayırabilirsiniz. 

Rimelin ilk katını sürün. Daha sonra bir far fırçası yardımıyla kirpik diplerinizden uca kadar biraz bebek pudrası uygulayın. Rimelin ikinci katını bu şekilde sürerseniz kirpikleriniz 2 kat daha hacimli görünecektir. 

Rimelinizden daha çok verim alabilmek ve daha hacimli bir görünüme ulaşabilmek için uygulamayı hem dıştan içe hem de içten dışa yapmayı unutmayın. 

Rimel makyajınızın son adımı olmalıdır. Gözlerinizi daha büyük gösterip bakışlarınızı vurgulamak için rimel uyguladıktan sonra alt göz kapağınızın içine açık renk bir göz kalemi de kullanın. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Eski lastiklerle harikalar yaratmak çok kolay! 10 pratik fikir