Mükemmel kadın neden aldatılır?

Demet Şener, Hülya Avşar, Nilgün Belgün, Yeşim Salkım ve son olarak Kibariye... Her biri kendi alanında ‘mükemmel’ kabul edilen bu kadınların ortak özelliği, eşleri tarafından aldatılmış olmaları. İşlerindeki başarıları, güzellikleri, hayata karşı duruşları, evliliklerini yürütme çabaları, hatta eşlerine duydukları aşk onları aldatılmaktan kurtaramadı. Hiçbiri ihanetin sorumlusu değil. Sorun onları aldatanlarda. İşte mükemmel kadınların aldatılmasına neden olan 10 gerçek... Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı...

27 Mayıs 2018, Pazar 05:00
A A
1. ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİ

1. ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİ

Kültürlü, zeki, başarılı ve güzel kadınların birlikte olduğu erkeklerin bazıları özgüven eksikliği yaşar. Onu mutlu edemeyeceğini, yetersiz kalacağını düşünür. Eşinden daha düşük profilli bir kadınla özgüven eksikliğini gidermeye çalışır. Çünkü ona kendini kanıtlama ihtiyacı yoktur.

2. EŞİNE GÜVEN DUYMAZ

2. EŞİNE GÜVEN DUYMAZ

Özgüven eksikliği, kişinin eşine de güvensizlik duymasına neden olur. Başka bir erkeğin eşini etkileyebileceği paranoyasıyla yaşar. Birçoğu “Nasıl olsa o beni aldatacak, bari ondan önce ben aldatayım” düşüncesiyle hareket eder. Genellikle de bu düşüncelerinde yanılırlar.

3. İLGİSİZLİK SANRISI

3. İLGİSİZLİK SANRISI

Mükemmel kadınlar kendilerini geliştirmek için birçok aktivitede bulunur. Ama karşısındaki “Benimle değil hep başka şeylerle uğraşıyor” gibi bir düşünceye kapılırsa, kendisiyle ilgilenecek başkasını bulabilir.

4. ARKADAŞLARIN ETKİSİ

4. ARKADAŞLARIN ETKİSİ

Erkek, aldatmayı alışkanlık haline getirmiş arkadaşlarına kendini kanıtlamak isteyebilir. O gruptan dışlanmamak için onlar gibi davranmaya başlar.

5. DEĞİŞİK ARAYIŞLAR

5. DEĞİŞİK ARAYIŞLAR

Seks konusunda eşiyle yapamadıklarının arayışı içinde olan erkek aldatmanın tuzağına düşebilir. Bu tür seks odaklı aldatmalarda erkek, karşısındaki kadına cinsel anlamda kendini kanıtlamak zorunda da değildir.

6. YENİ BİR DENEYİM

6. YENİ BİR DENEYİM

Uzun süreli evliliklerin getirdiği tekdüzelikten kurtulma isteği aldatmaya yöneltebilir. Başka bir kadınla vakit geçirmek, hatta evlilikte yaşadığı sorunları anlatmak erkeği geçici olarak rahatlatabilir.

7. ‘HAYIR’ DİYEMEMEK

7. ‘HAYIR’ DİYEMEMEK

Bazı erkekler kadınların etkisine çabuk girer. Onların isteklerine ‘hayır’ deme iradesine sahip olmaz. Bu onu aklamaz elbette. Ama ‘hayır’ diyemediği her kadın potansiyel bir partnerdir.

8. TEK GECE YANILGISI

8. TEK GECE YANILGISI

Şartlar oluştuğunda, örneğin bir gezide tanıştığı kadınla yaşayacağı tek gecelik ilişkiyi erkek önemli olarak algılamaz. “Nasılsa bir daha birbirimizi görmeyeceğiz” diyerek fırsatı değerlendirir. Ama bu da bal gibi aldatmadır.

9. BİR TÜRLÜ AYRILAMAMAK

9. BİR TÜRLÜ AYRILAMAMAK

Evliliğinden memnun değil. Ayrılmayı istiyor ama çeşitli sebepler yüzünden (düzenin bozulması, ailesel faktör, çocuklar) buna cesaret edemiyor. Bu durumda o erkek için aldatmak kaçınılmaz hale geliyor.

10. TAMAMEN APTALLIK

10. TAMAMEN APTALLIK

Mükemmel bir kadın tarafından seçilmiş erkek, bunun kıymetini bilmediğinde buna ‘aptallık’tan başka bir şey denmez. Hem o kadını üzer hem de başkalarının gıpta ile baktığı evliliğini mahveder.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.