Murat Boz'un oynadığı reklam kopya mı?

Halkbank 1 milyon TL karşılığı Murat Boz ile 10 reklam filmi için anlaşmıştı. Ancak yayınlanan ilk filmin Amerika'daki T-Mobile GSM'nin reklamıyla aynı olduğu ortaya çıktı

06 Aralık 2012, Perşembe 13:30
A A
Murat Boz'un oynadığı reklam kopya mı?

Halkbank reklamında Aslı Tandoğan’ın oynadığı motosikletli güzeli, orijinalinde 2010’dan beri T-Mobile’ın yüzü olan Kanadalı seksi model Carly Foulkes canlandırıyor. Carly Foulkes, T-Mobile renklerine uygun olarak pembe kıyafetlerle, Aslı Tandoğan ise mavi elbiselerle dolu bir gardıroptan seçim yapıyor. Renkler dışında senaryolar da tıpatıp aynı.

Halkbank’ın reklam ajansı Öykü Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Necati Özkan, “Bir prodüksiyon şirketiyle anlaştık. Bu durumdan bizi haberdar etmediler. Artık yoğurdu üfleyerek yiyeceğiz” diyerek topu adını vermediği prodüksiyon şirketine attı. Murat Boz da sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi oldu.

 

BİRE BİR AYNI

T-Mobile reklamında şirketin renkleriyle uyumlu olarak pembe giyinen Carly Foulkes camdan şehre baktıktan sonra deri kıyafetiyle motosiklete biniyor, boş yollarda hız testi yapıyor.

Halkbank reklamında Aslı Tandoğan mavi kıyafetlerin içinde. Sonra o da motosikletle hız yapıyor.

POSTA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Güzeller geçidi 39