Murat Cavcav Gençlerbirliği'nin yeni başkanı seçildi

Gençlerbirliği Kulübü'nün 39 yıl aralıksız olarak başkanlığını yapan İlhan Cavcav, 22 Ocak'ta 81 yaşında hayatını kaybetmişti. İlhan Cavcav’ın oğlu Murat Cavcav bugün yapılan olağanüstü genel kurulda 784 oydan 709'unu alarak Gençlerbirliği'nin yeni başkanı seçildi

18 Şubat 2017, Cumartesi 15:42
A A
Faaliyet ve yönetim kurulu raporlarının ibrasının ardından  İlhan Cavcav’ın oğlu Murat Cavcav konuşması esnasında duygulandı.

Murat Cavcav, geçen ay hem camia, hem aile olarak acı dolu günler yaşadıklarını belirterek, 22 Ocak’ta babamı kaybettim. Kırk yıllık başkanımızı Türk futbol duayeni İlhan Cavcav’ı kaybettik. Bugün burada gördüğüm bir çok sima bizimleydi. Kötü günümüzde bizi yalnız bırakmadınız acımızı paylaştınız, ailem adına hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

 

'KULÜBÜ NEREDEN ALDI NEREYE GETİRDİ, ŞAHİTSİNİZ'Gençlerbirliği’nin Türkiye’nin en başarılı kulüplerinden biri olduğunu ve 1989 yılından beri Süper Lig’de mücadele ettiğine vurgu yapan Murat Cavcav, 28 yıldır Süper Ligde aralıksız mücadele eden beş takımdan biriyiz. Ankara’yı bunca yıldır futbolda en üst düzeyde temsil ettik. Gençlerbirliği bugünlere kolay gelmedi. Eğer Gençlerbirliği bugün buradaysa hakkını verelim İlhan Cavcav sayesindedir. İlhan Cavcav Gençlerbirliği’ni nereden aldı, nereye getirdi Şahitleri sizlersiniz. ifadelerini kullandı. 

'BABAM BAŞKAN OLDUĞUNDA 15 YAŞINDAYDIM'İlhan Cavcav’ın kırmızı-siyahlı kulüpte başkanlığa başladığında kendisinin 15 yaşında olduğunu dile getiren Murat Cavcav, şöyle devam etti:

"O günleri çok net hatırlıyorum. Maçtan önce kampa girecek yer yok. Bahçelievler’de bir evimiz vardı. Oturduğumuz evi maçtan önce dinlensinler diye futbolculara tahsis etti. Takımın antreman yapacağı sabit yer bile yoktu. Ankara’da oradan oraya dolaşırdı. İlhan Cavcav kapı kapı gezdi. Dönemin cumhurbaşkanına, bakanlarına, belediye başkanlarına gitti. Gecesini gündüzüne kattı ve kulüp iki küçük odadan çıkıp bugünkü tesislerine kavuştu.
 


'SAYESİNDE KULÜP KİMSEYE MUHTAÇ DEĞİLDİR'


Hatta kasada mevcudumuz var neden Çünkü biz gençleri kazanıyoruz çünkü biz yetenekleri keşfediyoruz onlar da kazanıyor biz de kazanıyoruz. Bu tıkır tıkır işleyen bir sistem başkanımızın kurduğu bir sistem. İlhan Cavcav’ın sistemi sayesinde bugün, Gençlerbirliği kimseye muhtaç değildir." 

 

'FUTBOLCU FABRİKASI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'Kırmızı-siyahlı ekibin alt yapısının futbolcu fabrikası olmaya devam edeceğini kaydeden Murat Cavcav, "Geleceğimizin tek garantisi var, o da alt yapımızdır. Biz gençleri kazanacağız. Biz onlara katkı sunacağız onlar da bize. Futbolcu yetiştireceğiz, yetenek keşfedeceğiz. İlhan Cavcav’dan bunu öğrendik, aynen devam edeceğiz. İlhan Cavcav, Gençlerbirliği’ne kendini adadı, hayatını verdi, tam 40 yıl, 5 gün tatil yapmadı.80 yaşındaydı, kalp ameliyatı oldu, 2 ay sonra tribündeydi. Daha bu sezon, eksi 10 derecede, Ankara ayazında maç izledi. O müthiş bir tecrübeydi. Ben onun tecrübesine hemen sahip olamam bu kolay değil ama onun ilkelerine sahibim. Gençlerbirliği’nde büyüdüm. 35 yıldır kulüp üyesiyim. 16 yıldır Gençlerbirliği yöneticisiyim. Gençlerbirliği’ne ait her sahaya, her masaya, her kuruşa gözüm gibi bakacağım. Hedefimiz her sezon ilk 5 takımın arasına girmek, ülkemizi Avrupa kupalarında temsil etmektir. Bu çınar hepimizin, bu gençler, hepimizin gençleridir bense gençlerin, Gençlerbirliği’nin muradı olmak istiyorum. Gençlerbirliği’nin muradı ise başarılı olmak, gençlere faydalı olmak ama elbette birgün şampiyon olmaktır." diye konuştu.

 

BİN 500 DELEGE'DEN 874'Ü KATILDIMurat Cavcav’ın konuşmasının ardından seçime geçildi.Genel kurula bin 550 delegenin 874’ü katıldı.  Murat Cavcav, 709 delegenin oyunu alarak 37 yıl başkanlık yapan babası İlhan Cavcav’dan sonra kırmızı-siyahlı kulübün başkanı oldu. Murat Cavcav başkanlığındaki yönetim kurulunda Murat Yıldız, Murat İşcan, Arda Çakmak, Arif Ölmez, Merdan Hürmeydan, Hıfzı Kuruşa, Kerem Doğan, Sinan Gürsoy, Şahin Kartal, Osman Kaçar, Sertaç Muratal, Mehmet Gür, Aykut Akalın, Hakan Kaynar, Cem Şükrü Kaya, İsmail Özkan, Kemal Yurttakalan ve Bülent Üstündağ yer aldı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.