Murat Kekilli şarkılarıyla koyunlara özel konser

Murat Kekilli hayranı olan Nazillili çoban Mahmut Ürkmez, her gün 40 koyununa şarkılar söyleyip konser veriyor. Ürkmez “Kekilli benim yaşam kaynağım, tüm şarkılarını ezbere biliyorum. Kendisi köyüme gelip beni ziyaret de etti” dedi.

21 Nisan 2021, Çarşamba 13:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Günaydın'dan Ömer Karahan'ın yazısı şöyle:

Aydın'ın Nazilli ilçesinda yaşayan, Murat Kekilli hayranı 33 yaşındaki çoban Mahmut Ürkmez, 40'tan fazla koyununa neredeyse her gün konser veriyor. Bir ses düzeneği kuran Ürkmez, dağda otlatırken koyunlarına sanatçı gibi şarkılar söylüyor. Genç çoban, sık sık görüştüğü Murat Kekilli'den özel olarak izin aldığı eserleri, koyunları ve bazen de komşuları için karaoke sistemi ile seslendiriyor.

Kekilli ile tanışmak için İstanbul'a gelen ve tanıştıktan sonra onunla konserlerinde sahneye çıkma şansı bulan Ürkmez, şöyle konuştu:

Murat Kekilli yaşam kaynağım. Bütün şarkılarını ezbere biliyorum. Onunla tanışmak için çok çalıştım, sonunda başardım. Hep görüşüyoruz. 2015'te beni köyde de ziyaret etti.

Kekilli'nin desteğiyle demo çalışmaları yapan Ürkmez, şunları söyledi:

Salgın bitsin single çalışmalarına devam edeceğim. Amacım para kazanmak değil, müzik çalışmalarımı amatörce de olsa yapabilmek.

Herkese de 'Çoban da olsan profesör de hayallerinden vazgeçme' diyorum.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meral Kaplan'a mahkemeden büyük şok