Muratpaşa personeline motosiklet eğitimi

Muratpaşa personeline motosiklet eğitimi

Muratpaşa personeline motosiklet eğitimi

31 Aralık 2019, Salı 11:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediyesi, Akdeniz Motosiklet Kulübü işbirliğiyle düzenlendiği etkinlikle personeline yönelik Temel ve Güvenli Sürüş Eğitim programı gerçekleştirdi.

Antalya'da 2006 yılında kurulan ve motosiklet sevdalılarını buluşturan Akdeniz Motosiklet Kulübü ve Muratpaşa Belediyesi işbirliğinde belediye personeline yönelik eğitim çalışması gerçekleştirildi. Eğitmenler Onur Kuru ve İshak Can katkılarıyla gerçekleştirilen temel ve güvenli sürüş eğitimlerine 37 personel katıldı. İki ayrı oturumda gerçekleşen eğitimlerin ilk ayağı Değirmenönü Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Burada verilen teorik eğitimin ardından motosiklet hakimiyetini temel alan uygulamalı eğitimler Bayındır Mahallesi'nde bulunan açık pazar alanında yapıldı.

Belediye personeli eğitimleri barışıyla tamamlarken Muratpaşa Belediye Bakanı Ümit Uysal da Akdeniz Motosiklet Kulübü'yle ortak projeler etrafında buluşmaya devam edeceklerini söyledi. Kulüp üyeleriyle çeşitli toplantılarda bir araya geldiklerini dile getiren Başkan Uysal, "Antalya'mız iklimin de etkisiyle motosiklet, bisiklet gibi taşıtları kullanmak için son derece uygun bir kent. Ama bu alternatif ulaşım araçlarının güvenli seyrine ilişkin trafikte sorunlar, sonuçları çok acı olan kazalar yaşanıyor" dedi.

Bu noktada güvenli sürüş kuralların son derece önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Uysal, belediye personeline yönelik bu yönde eğitim çalışmasına öncü olan kulübe teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muratpaşa'da vezne kolaylığı