Mursi'ye 'Sayın Cumhurbaşkanı' diyen spiker uzaklaştırıldı

Mursi'ye 'Sayın Cumhurbaşkanı' diyen spiker uzaklaştırıldı

Mısır resmi televizyon kanalı haber spikeri Şükür, Mursi'ye "Sayın Cumhurbaşkanı" dediği için hakkında soruşturma açıldı ve görevinden uzaklaştırıldı

24 Ekim 2016, Pazartesi 10:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'den "Sayın Cumhurbaşkanı" diye söz eden resmi televizyon kanalı Mısır 1 spikeri Muna Şükür hakkında soruşturma açıldı ve spiker geçici olarak görevinden uzaklaştırıldı.

Mısır resmi televizyonu Haber Dairesi Başkanı Halid Mehni yazılı açıklamasında, Cumartesi günü "Görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında karar verildi. Yargıtaydan çıkan karar..." yerine, "Sayın Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında 20 yıl hapis cezası verildi" ifadesini kullandığı için Muna Şükür hakkında televizyon bünyesinde soruşturma açılacağını belirtti.

Mehni, Şükür'e geçici uzaklaştırma da verildiğini ifade etti.

Şükür ise açıklamasında, olayın bir hata sonucu gerçekleştiğini, kastı olmadığını vurgulayarak, durumu fark ettiğinde "Görevden alınan Cumhurbaşkanı" ifadesini kullanıp haberi sunmayı sürdürdüğünü söyledi.

Mısır'da son dönemde resmi televizyon kanalında birçok spiker hazırlanan haber metninin dışına çıkmıştı.

Yargıtay, Cumartesi günü Mursi'nin kamuoyunda "İttihadiyye olayları" olarak bilinen davada çarptırıldığı 20 yıl hapis cezasına yönelik itirazı reddederek, mahkemenin kararını onaylamıştı.

AA

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pakistan'da patlama: Ölüler ve yaralılar var