Müslüm Gürses ölümünün 6. yılında anıldı

Arabesk müziğin unutulmaz ismi Müslüm Gürses, ölümünün 6'ncı yılında hayat arkadaşı Muhterem Nur, arkadaşları ve sevenleri tarafından Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

03 Mart 2019, Pazar 18:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

3 Mart 2013 tarihinde kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Müslüm Gürses için ölümünün 6'ncı yıldönümünde Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi. Gürses'i anmak için Zincirlikuyu Mezarlığı'na saatler öncesinden gelen hayranları dualar etti, Gürses'in kabri başında Kur'an-ı Kerim okundu.

Aralarında Gürses'e benzerliği ile dikkati çeken hayranlarının da yer aldığı kalabalık, uzun süre ünlü sanatçının kabri başından ayrılmadı. Gürses için lokma dağıtıldı.

Muhterem Nur: Biz burada hep beraber bir aileyiz

Anma gününde kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür eden Müslüm Gürses'in hayat arkadaşı Muhterem Nur, "Herkes sağ olsun var olsun. Ayaklarına sağlık, bugün yine bizi yalnız bırakmadılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 6'ncı yılımız bitti 7'nci yılımıza girdik. Zaman öyle geçiyor ki anlamıyoruz bile… Belki yarın oluruz belki olmayız herkes hakkını helal etsin. Biz burada hep beraberiz aileyiz. Onlar hiç aksatmadan bu mezar başında toplandılar sağ olsunlar. Ben bazen geliyorum ama çocuklar hep burada gözüm arkada kalmıyor sağ olsunlar. Onları burada gördüğüm zaman eşimin yalnız olmadığına inanıyorum" dedi.

Hakan Taşıyan: O güzel bir bahçede çiçek bahçesinde

Arabesk müzik sanatçısı Hakan Taşıyan ise, " Nur içinde yatsın ağabeyimiz. Kardeşlerimizin gönlü var olsun. Baba da nur içinde zaten yatıyor. Onun yeri belli zaten. Biz biliyoruz nerede olduğunu. O güzel bir bahçede çiçek bahçesinde" dedi.

Şahin Kendirci: Müslüm Babanın yolunda yürüyorum


Müslüm Gürses'in yaşam hikayesini anlatan filmde Gürses'in çocukluğunu canlandıran Şahin Kendirci ise "Keşke yaşasaydı da onun gençliğini oynadığımı görseydi. Sadece tek kelime olarak 'Aferin evlat' derdi bana. Bence böyle efsanelerin değerini bilelim. Ben de Müslüm Babamın yolunda yürüyorum, izinde yürüyorum" dedi. 

"Müslüm Baba'yı yaşatmaya çalışıyoruz"

Müslüm Gürses'e benzerliğiyle dikkat çeken Mehmet Işık da "Çok üzgünüz Müslüm Babayı çok severdik. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Ailesi şunu bilsin ki Müslüm Baba ölmedi kalbimizde yaşıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Özge Ulusoy ve sevgilisi Faruk Çolakoğlu köşe kapmaca oynadı