Mussolini'nin torunu Lazio ile profesyonel sözleşme imzaladı

İtalya'nın eski başbakanlarından Ulusal Faşist Parti Genel Başkanı Benito Mussolini'ni torununun oğlu, Lazio ile sözleşme imzaladı. 18 yaşındaki Benito, büyük dedesinin adını almasına rağmen adının siyasetle anılmasını istemiyor.

05 Şubat 2021, Cuma 11:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünya tarihinde 'diktatör' olarak anılan Benito Mussolini, 1945 yılında öldürülmüştü. 2. Dünya Savaşı'nın önemli isimlerinden olan Mussolini, Almanya'ya kaçarken komünist partililer tarafından fark edilince kurşuna dizilerek infaz edilmişti.

O Mussolini'nin aynı adı taşıyan büyük torunu Romano Benito Floriani Mussolini, şu anda 18 yaşında ve profesyonel bir futbolcu.

Lazio altyapısından çıkan Romano Benito Floriani Mussolini, kariyerinin ilk profesyonel sözleşmesini imzaladı. Başkent Roma’nın en önemli iki ekibinden biri olan Lazio, maçlarda verdikleri faşist selamı ve yaptıkları ırkçı tezahüratlarla nam salmış taraftarlarıyla biliniyor. 

Lazio kulübü ayrıca tarih boyunca sağ görüşe yakın bir kulüp olarak tanındı. Ordu tarafından kurulan bir kulüp olan Lazio'nun yeni oyuncusu Romano Benito Floriani Mussolini'nin mevkisi ise sağ bek.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Porto'da sahayı ambulansla terk eden Nanu için açıklama: Beyin sarsıntısı ve omurilik zedelenmesi