Mustafa Amini'den veryansın: Ankaragücü beni evsiz bıraktı

Danimarka ekibi Aarhus'la sözleşmesi bittikten sonra Ankaragücü ile anlaşan Avustralya futbolcu Mustafa Amini, Türkiye'ye geldikten sonra anlaşmanın iptal edilmesine çok sinirlendi. Amini, Ankaragücü yüzünden işsiz ve evsiz kaldığını söyledi. Olay FIFA'ya gidebilir.

24 Ağustos 2020, Pazartesi 15:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

News Corp Australia'nın haberine göre, Mustafa Amini ile Ankaragücü FIFA'lık olacak. Sebebi ise Amini'ye taahhüt edilen anlaşmanın son anda bozulması.

Afganistan asıllı Avustralyalı oyuncu, Ankaragücü ile 2 milyon dolarlık anlaşmaya imza atmak için anlaştığını ve Türkiye'de bir otele yerleşip haber beklediğini ancak anlaşmanın son anda iptal edildiğini açıkladı.

Amini, "5 Ağustos'ta bir teklif aldık. Sözleşmeyi imzalayıp e-posta ile gönderdik ve tüm şartlarda anlaştık. 10 gün sonra ise anlaşmanın iptaline dair bir telefon aldık. Bunu duyduğumda kalbim duracak gibi oldu. Bundan kurtulamayacaklar. FIFA'ya gideceğim ve yaptırım almalarını isteyeceğim. Çünkü beni tam anlamıyla işsiz, kulüpsüz ve evsiz bıraktılar. Sözleşme ödemek zorunda kalmalarını istiyorum" dedi.

Amini, menaheri Buddy Farah'ın Ankaragücü ile anlaştıkları için gelen diğer teklifleri reddettiğini söyleyerek, "Beni isteyen diğer kulüpleri geri çevirdik ve onlar da başka oyuncular buldular. Şu an onlara da transfer olamıyorum. Şu an eve de dönemiyorum. Çünkü uçuşlarda problem var. Bilet fiyatları dört katına çıktı ve uçuş süresi 60 saate uzadı. Kelimenin tam anlamıyla evsiziz. Otelde kalıyoruz" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jimmy Durmaz'ın yeni durağı belli oluyor