Mustafa Cengiz ateş etmeye devam ediyor: Donk'un partileri, Terim'in seyahatleri, eski başkanlar...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, seçim yaklaşırken söylemlerini iyice sertleştirmeye başladı. Cengiz'in GS TV'deki 'şeref ve haysiyet' sözlerinin yankıları devam ederken, başkan vites düşürmeden devam ediyor...

15 Nisan 2021, Perşembe 10:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet'ten Nevzat Dindar'ın haberine göre, Mustafa Cengiz GS TV'deki sözlerinin ardından benzer söylemlerine devam etti. Genel Kurul üyesi 20 kişiyle yaptığı toplantıda önce Donk'a, sonra Fatih Terim'e, son olarak da eski başkan Faruk Süren'e ve başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu'na çatan Cengiz, giderayak söylemlerini iyice sertleştirdi.

Galatasaray’ın futbolda Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin ardında kalmasına gönderme yapan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “Donk’un seks partilerinden bıktık. Futbolcular doğru dürüst antrenman yapmıyor. Akşam parti, sabah idman... Performanslarını başka yere harcıyorlar. İşin eğlencesindeler” diye konuştu.

Cim-Bom’un antrenmanlarından iyi çalışamadığına göndermede bulunan Başkan Cengiz’in, takımdan sonraki hedefi teknik direktör Fatih Terim oldu. İsim vermeden, tecrübeli teknik adamı kasteden Mustafa Cengiz, “Bir ABD’ye gidiyor, bir Bodrum’a” diyerek takımın tam çalışamamasındaki sebebinin Terim olduğunu ortaya koydu.

Sarı-kırmızılıların deplasman için kullandığı özel uçuşlarda, kulübe verilen ücretsiz hakların Florya tarafından kullanıldığına işaret eden Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, bundan dert yandı. Başkan Cengiz, kontenjanın hep Teknik Direktör Fatih Terim ve ekibi tarafından kullanıldığını dile getirdi.

Pandemi nedeniyle genel kurula gidilememesine rağmen, damadı Burak Elmas’ı aday olarak hazırlayan eski başkan Faruk Süren’e de çatan Mustafa Cengiz, “Süren’in 12 milyon dolarlık maketini unutmadım” dedi. Ali Sami Yen Stadı’nın ilk projesi için ödenen bu paranın kayıtlarının da kayıp olduğu ifade edildi.

Görevde bulunduğu süre içerisinde yıldızı hiç barışmadığı Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nun başkanlığa aday olduğunu dile getiren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “Maça Divan kontenjanından geliyordu. Ayrıldı, artık bedavaya nasıl gelecek?” ifadesini kullandı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray'a Kasımpaşa'dan bir yerli daha geliyor