Mustafa Cengiz: Falcao ile ilgili her şey olabilir

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz gündeme dair açıklamalar yaptı. Fatih Terim'in cezasından UEFA ve seçim sürecine kadar her şeyi konuşan Cengiz'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

23 Aralık 2020, Çarşamba 17:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mustafa Cengiz'in açıklamaları şu şekilde;

Bankalar Birliği ile görüşmeler devam ediyor. Sıkı bir süreç. Henüz imzalar atılmadı. Biz Galatasaray olarak her konuda gerçekten şeffaf davranıyoruz. Mahremiyetin ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Biz şeffafız. Diğer kulüplerde bunu örnek alsın.
Yayıncı kuruluşun desteğine, sponsorlarımıza ihtiyacımız var. İddaa konusunda dışa olan kaybın önlenmesi için oranlar için gerekli aktivasyonu almaları gerekiyor.

Falcao ile ilgili her şey olabilir

Falcao ile ilgili her şey olabilir

Bazen bir kişiyi alıyorsunuz müthiş oynuyor. Bazen yerini değiştiriyorsunuz olmuyor. Falcao haysiyetli, onurlu bir çocuk. Kendisine çok dikkat ediyor. Ben her anlamda Galatasaray'a katkıda bulunacağını düşünüyorum. Dünya çapında bir oyuncu, dünya çapında bir karakter. Gereğini yapacaktır. Zaten iyi çalışıyor. Onun, Galatasaray'ı zor duruma düşürmeyeceğine inanıyorum. Ocak ayında gider mi, kalır mı bilmiyorum. Devre arasında Falcao ile ilgili her şey olabilir.

Hocamız kimseye saldırmadı ki

Hocamız kimseye saldırmadı ki

Hocamız Fatih Terim, Türkiye'nin yetiştirdiği en büyük teknik direktör. Kimse üstüne alınmasın. Hocamız kimseye saldırmadı ki. Hatta maçtan sonra rakibi kutladı, rakip kaleci 'İmparator' diyerek fotoğraf çektirdi. Hocamızın Karagümrük maçında yaşadıkları, bazı emsalleri düşününce ve değerlendirince çok masum.

Hocamızlayız

Hocamızlayız

Kendiniz birtakım şeylerden medyumluk yapmayın. Futbol ne kadar güzelleşirse bizim açıdan o kadar güzel olur. Futbolda bir sürü emsal var, "hakem öldürenler" gibi. Hocamızın yaptığı onların yanında çok daha az. Her şey meydanda, kayıt altında. Bazı şeyler açıklama ile olmaz. Ne açıklama yapacağız? Biz kesinlikle hocamızla beraberiz. Spor kamuoyuna saygı duymak gerekir. Açıklamaların değeri de aynı. Bir şeyi çok açıklarsanız bunu öldürürsünüz, marjinal değer düşer.

Hakemin hayatı bitti, penaltımız da verilmedi

Hakemin hayatı bitti, penaltımız da verilmedi

Herkese Allah en güzelini versin. Dosya Disiplin Kurulu'na bile gitmemiş. Bu ülkede hakemler adına bizimle ilgili kötü şeyler oldu. "Hakemler de insandır" dediler. Yanlış taç vermiş, penaltı vermiş diye 2 hakemin hayatını bitirdiler. Bir hakemin elinde kırmızı kart düştü, oyuncu hakeme kırmızı kartı gösterdi diye 3. hakemin de hayatını bitirdiler. Penaltımızı da vermediler. Hakem kasıtlı mı yaptı? Hayır.

Para var huzur yok

Para var huzur yok

Kulübün borcu çok, çok ciddi zarar çıkacak ki en iyi durumda olan da Galatasaray. Bunlar benim değil bankaların söyledikleri. Bankalardan 5 yılı 10 yıla çıkaralım istedik. Buna karşı çıkanlar var. Hangi mantık, hangi iş adamlığı buna 'Hayır' der? Bunu eleştiriyorlar. Sizin üstünüzde kalacak diyorlar. İnşallah kalır. Hesabımızda 83 milyon TL var, kullanamıyoruz.

Taraftar bizi burada tutuyor

Taraftar bizi burada tutuyor

Riva'yı Florya'yı kurtardık, yeniden sözleşme yaptık. Devletimize, Emlak Konut'a teşekkür ediyorum. Üstüne şimdi Kemerburgaz'ı Galatasaray Adası'nı mutlaka halledeceğiz mutlaka. Tabii kalırsak... Bizi burada tutan tek şey; taraftarın manevi desteği. Galatasaray'ı hizmet etmekten başka ajandamız yok.

Hakemler vakit geçirenlere ceza versin

Hakemler vakit geçirenlere ceza versin

Biz taraftarımızın ne istediğini biliyoruz. Taraftarlarımızı mutlu edecek, kulübümüzün geleceğini sağlam tutacak transferleri yapacağız. Roma bir günde kurulmadı. Türk futbolu, Türk hakemliğinin önüne geçmeli. Hakemler, ölü gibi yere yatıp, vakit geçince ayağa kalkanlara aslanlar gibi ceza vermelidir.

UEFA ile görüşüyoruz

UEFA ile görüşüyoruz

Biz şu anda UEFA ile çok kritik bir noktayız, Futbolcu satmadan ya da futbolcularımızın maliyetini düşürmeden bizim transfer yapma şansımız yok. Çok iyi bir komitemiz var, hocamız da karışmayacağım dedi ama karışacaksınız dedim, hocamız da şu an katkı sağlıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'da Maradona tablolarının arkasında kokain bulundu