Mustafa Cengiz gitmeye hazırlanan Belhanda'ya 'dur' demeyecek

Trabzonspor maçı sonrası verdiği demeçte "Galatasaray'da kalmayı çok istiyorum ama karar sadece bana ait değil" diyen Belhanda, henüz bir karşılık göremedi. Mustafa Cengiz yönetiminin yeni sözleşme konusunda çok da çaba sarf etmemesi ayrılığın gerçekleşme ihtimalini artırıyor.

29 Aralık 2020, Salı 15:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'da Belhanda'nın gidişi yaklaşıyor. Takımda kalması için ya Fatih Terim'in büyük ısrarı ya da Belhanda'nın maaş ve sözleşme süresi konusunda önemli fedakarlığı lazım. Ancak şu ana kadar ne Fatih Terim'in böyle bir ısrarı oldu ne de Belhanda'nın fedakarlığı.

Galatasaray, Belhanda'ya 2 milyon euro civarında maaş ödemeye devam etmeye hazır ancak sözleşme süresini 1+1 olarak tutmak istiyor. Belhanda ise 3.2 milyon euro olan maaşını 2.2 milyon euro'ya indirmeyi kabul etmesine rağmen 3 yıllık sözleşmede ısrarcı.


Başkan Mustafa Cengiz'in Belhanda konusunda çok istekli olmaması ise anlaşma zemininin oluşmamasına sebep oluyor. Fatih Terim'den de kendisine herhangi bir 'kesinlikle kalsın' talebi gelmeyince Cengiz, Belhanda'ya kulübün teklifine (yıllık 2 milyon euro'dan 1+1 sözleşme) yanaşmadığı sürece 'kal' demeyecek.

Belhanda'nın gerek arkadaşlarıyla gerek taraftarla yaşadığı sorunlar hala unutulmuş değil. İşlerin iyi gittiği dönemde bile ahengi bozabilecek disiplinsizlikleri olan Belhanda için bu sezon, Galatasaray'daki son sezonu olabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Max Kruse ile Fenerbahçe tazminatta orta yolu buldu