Mustafa Cengiz için takılan siyah bant neden çıkarıldı? Burak Elmas açıkladı

Galatasaray'ın 37. Başkanı Mustafa Cengiz 28 Kasım Pazar akşamı vefat etmişti. Aynı akşam maçı olan Galatasaray, apar topar "siyah bant" izni alarak merhum başkanları için formasının koluna matem amacıyla bant taktı. Ancak o bantların ikinci yarıda olmadığı görüldü. Merak edilen konuyla ilgili açıklama geldi.

01 Aralık 2021, Çarşamba 11:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hürriyet Spor Arena'dan Ali Naci Küçük'ün özel haberinde, Galatasaray'ın Yeni Malatyaspor maçında Mustafa Cengiz anısına taktığı siyah bantlarla ilgili iddia açığa kavuşturuldu.

Galatasaray, Yeni Malatya deplasmanında sahaya çıkmaya hazırlanırken Mustafa Cengiz'den acı haber geldi. Saat 18.47’de vefat haber, Malatya’da stada ulaştı. Bu gelişme üzerine Galatasaray Başkanı Burak Elmas önce hemen eski başkan Mustafa Cengiz’in oğlu Sarper Cengiz’i arayarak üzüntüsünü paylaşıp baş sağlığı mesajını iletti.

13 dakika kala izin alındı

13 dakika kala izin alındı

Ardından yönetim TFF yetkilileri ile temas kurdu. 37. başkanı Mustafa Cengiz’in vefatı üzerine maçın başlamasına 13 dakika kala TFF Genel Sekreterliği ile temas kuruldu ve saygı duruşunda bulunulması ve sahaya da siyah bant ile çıkmak adına izin aldı. Galatasaray, 19.00'daki maça bu bantlarla çıktı.

Hıncal Uluç: Talimat kimden geldi?

Hıncal Uluç: Talimat kimden geldi?

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç ise dünkü köşesinde Galatasaray’ın maçın 2. yarısında takım halinde siyah bantları çıkardığına dikkat çekip, “Bu talimat Başkan Burak Elmas’tan mı yoksa Fatih Terim’den mi geldi?” şeklinde bir yazı kaleme aldı. 

"Forma değişimi esnasında çıkarıldı"

"Forma değişimi esnasında çıkarıldı"

Galatasaray Kulübü ise siyah bantın duyulan üzüntü ve acı nedeniyle dünyanın her yerinde sembolik olarak takıldığını ve karşılaşmanın 2. yarısında ise futbolcuların forma değişimi sonrasında çıkardığını ifade etti.

"Ciddiye bile almıyorum"

"Ciddiye bile almıyorum"

Burak Elmas, "G.Saray yaşadığı bu üzücü gelişme üzerine yükümlülüklerini yerine getirmiştir. Sayın başkanımızın vefatından ötürü duyduğumuz üzüntü nedeniyle gereken her türlü işlemin yapılması için de kısa sürede yoğun çaba harcadık. Bu iddialar son derece mesnetsiz. Bunları ciddiye alıp cevap verme gereğini duymuyorum" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ali Koç ile Vitor Pereira İzmir'de gece yarısına kadar baş başa görüştü