Mustafa Cengiz yönetimine verilen idari ibrasızlık kararı iptal edildi

Mustafa Cengiz yönetimine verilen idari ibrasızlık kararı iptal edildi

Galatasaray Divan Kurulu, Mustafa Cengiz yönetimini mali yönden ibra etmiş ancak yönetim olarak ibra etmemişti. Cengiz ve ekibi tarafından mahkemeye taşınan olay önce askıya alınmıştı ve bugün itibarıyla iptal edildi.

16 Kasım 2020, Pazartesi 11:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, Galatasaray Kulübü'nün 23 Mart 2019'daki Mali Genel Kurulu'nda, Yönetim Kurulu'nun idari açıdan ibra edilmemesi kararının iptaline hükmetti. Mustafa Cengiz ve yönetim kurulunun idari yönden ibra edilmemesi oldukça yankı uyandırmıştı. Galatasaray'ın kendi içerisindeki anlaşmazlıklar nedeniyle alınan bu karar, Cengiz tarafından mahkemeye taşınmış ve ibrasızlık kararı askıya alınmıştı.

Dava sonuçlanana kadar askıda kalan karar, mahkemenin iptal kararıyla neticelendi.

Bu kararın ardından Mustafa Cengiz, Aralık ayında yapılması planlanan seçime katılabilecek. Cengiz, yaptığı son açıklamada seçime girip girmeme konusunda henüz bir karara varmadığını söylemişti.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in avukatı Zekeriya Güngör, "Bugün mahkeme bir kez daha doğru bir şekilde hareket ederek genel kurul kararını, yönetim kurulu üyelerinin idari ibrasızlığına ilişkin hükmünü iptal etti. Bütün Galatasaray camiasına bu kararın hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünya Kupası elemeleri için torbalar netleşiyor: Türkiye 2. torbada