Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe yönetimine: Şecaat arz ederken sirkatin söylüyorlar

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulüp televizyonuna konuştu. Gündemi değerlendiren Cengiz'in hedefinde 1959 öncesi şampiyonlukların sayılması için başvuru yapan Fenerbahçe vardı.

25 Mart 2021, Perşembe 16:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Yayıncı kuruluş yorumcusu, sen kimsin?"

"Yayıncı kuruluş yorumcusu, sen kimsin?"

Benim de ileride katılma ihtimalim olan bir programda yorumcunun, yargıç gibi soru içinde hüküm içeren cümlelerini kınıyoruz. Yayıncı kuruluştaki zat hem 29 şampiyonluğu söyledi sonra da inşallah olumlu değerlendirirsiniz dedi. Soru soruluktan çıktı, karar verdin. Ey yorumcu! Sen kimsin? Senin oradaki görevin soru sormak. Amaç yine gündem değiştirmek. Yenilir yenilmez Fenerbahçe gündem değiştiriyor. Galatasaray'da bunlar yapılsa beni ipe çekerler, sokakta yürüyemem. Bizimkilerin gündemini hemen değiştiremezsiniz.

"TBMM bile reddetti, daha neye uğraşıyorsunuz?"

"TBMM bile reddetti, daha neye uğraşıyorsunuz?"

Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk talebinin reddedilmesi için TFF'ye başvuruda bulunduk. Hukukçularla da tarihçilerle de görüştük. 6 sayfaya zor indirdik. Haklı olan bir şeyi savunmak çok zor. Tahkim reddetmiş, TBMM reddetmiş. Daha neye uğraşıyorsunuz? Yeni delil de yok. Devamlı bunu kaşıyorlar.

"Şecaat arz ederken..."

"Şecaat arz ederken..."

Beşiktaş'ın da 20 şampiyonluğunu tanıyoruz diyorlar. Tanımak bir devlete, cumhuriyete aittir. Sen kimsin! Şecaati arz ediyor, şecaat arz ederken sirkatini söylüyorlar. Hırsızsınız demiyorum ama yanlış yapıyorlar. Yarın bu gelişir 1959'dan öncesi olabilir. Öncesinde Siyah Çoraplılar vardı, İngiliz kulüpleri olabilir. Onlar da hak iddia edebilirler.


"Niye geriye düşünce başvuruyorlar?"

"Niye geriye düşünce başvuruyorlar?"

Fenerbahçe niye şampiyonluk sayısında bizden öndeyken başvurmadı? Fenerbahçe eski başkanı çoluk çocuk değil, tecrübeliydi. Adalet ve hukuk anlayışı farklıydı. Bu tip Bizansları sevmezdi.

Rica sözleşmesi

Rica sözleşmesi

Riva sözleşmesini yeniden yazdık. Eski yöneticilerimize teşekkür ederiz ama biz yeniden yazdık bu sözleşmeyi ve daha iyi hale getirdik... Bir başkan adayımız çıkmış 'Onu siz değil bankalar yaptı' dedi. Kemerburgaz'ı da biz çözdük. Mahkemelerden çıkan yürütmenin durdurulması kararlarını durdurduk başka bir mahkemede. Kimseden ses yok...

TFF dilekçesinde yer alan başlıklar

TFF dilekçesinde yer alan başlıklar

  • 1- Daha önce verilmiş Tahkim Kurulu'nun kararı kesindir. Başvuru, incelenmeksizin reddedilmelidir.
  • 2- Başvuru konusu şampiyonluklar "Lig müsabakaları statüsü" kapsamı dışındadır.
  • 3- Talep edilen şampiyonluklara konu dönemlerde gerçekleşen organizasyonlar düzenli ve sürekli değildir
  • 4- "Türkiye futbol birinciliği" lig usulüne değil, eleme usulüne tabidir
  • 5- Türkiye futbol birinciliği, sürekli ve düzenli bir organizasyon değildir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray Mostafa'yı alır almaz satacak mı?