Mustafa Cengiz'den istifa açıklaması! 'Pandemi olmasa bırakırdım'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, seçimler, banka borçları ve Bankalar Birliği anlaşmasıyla ilgili konuştu. İşte Mustafa Cengiz'in o sözleri.

30 Mayıs 2021, Pazar 11:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Borçlarla uğraştım yoksa sıkıntı yaşardık"

"Borçlarla uğraştım yoksa sıkıntı yaşardık"

Hürriyet'e konuşan Mustafa Cengiz şunları söyledi:

Geleceği temiz bir Galatasaray bırakmak istedim göreve gelecek yeni yönetime. Ben seçimlerle değil, Bankalar Birliği anlaşması ve borç yapılandırması ile uğraştım. Bu imzaları atmasak, Galatasaray’ın önümüzdeki sezon için lisanslama ile ilgili sıkıntıları oluşabilirdi.

"Pandemi olmasa istifa ederdim"

"Pandemi olmasa istifa ederdim"

Yönetim Kurulu listem, imzalarım, hazırdı ama seçime girmedim. İmzalar toplansa da ‘Ben son olarak aday olmak istemiyorum’ dedim. Geride kalan 3 yılda kulübü iyi yönetmişiz ki, bugün 6 başkan adayı birden var. Görevi bırakmayı, istifa etmeyi çok düşündüm. Açık söyleyeyim; pandemi olmasa istifa ederdim. Fakat pandemi koşulları nedeniyle Galatasaray daha zor bir tablo içine düşebilirdi. Bu yüzden istifa etmedim.

"Yiğit Şardan'la görüşmedik"

"Yiğit Şardan'la görüşmedik"

Benim kimseyle iş birliğim yok. Göreve aday olmak isteyen herkesi, tüm kurul üyelerini serbest bıraktım. Başkan adayları arasında olan Yiğit Şardan ile bir kelime dahi konuşmadım. Sadece Abdurrahim Albayrak ile konuştum ve kararını bana ilettikten sonra da kendisine hizmetleri için teşekkür ettim


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aboubakar'ın yüksek ücret talebinin gerekçesi Domagoj Vida