Mustafa Cengiz'den zemin itirafı: İhmal var

Mustafa Cengiz, Galatasaray'ın Enerjisa ile yaptığı işbirliği toplantısında konuştu. Başkan Cengiz'e sorulan sorulardan biri de TT Stadyumu'nun kötü zeminiyle ilgiliydi. Cengiz, konuya açıklık getirdi.

09 Mart 2021, Salı 15:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz TT Stadyumu'nun bozuk zemininin sebebini açıkladı. Enerjisa ile yapılan işbirliği toplantısında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cengiz, saha zeminiyle ilgili sorulan soruda ihmalleri olduğunu kabul etti. İşte o açıklamalar:

Biz normal şartlarda stadın zeminini en iyi tutan kulüplerden biriyiz. O yaşanan kar yağışını hatırlıyor musunuz? Barajlardaki su kaça düşmüştü? Kar yağınca hepimiz sevindik ama zemin üzüldü.

Kar yağan o gün zeminin örtüsünü geç açmalıydık. Kurallara göre 4 saat erken açmamızı istedi federasyon yetkilileri. Örtünün erken açılması ve yağışın devam etmesi, üzerinde maç oynanması... Bu sonucu doğurdu.

Ancak pandemi süresince 2-3 ay maç oynamadık. Bu süreçte bize zeminle ilgili bakım talebi iletilmeliydi. Burada bir ihmal var, bunu itiraf etmek zorundayım. 8 senedir de zeminle ilgili diğer tüm bakım çalışmaları yapılmalıydı. Maalesef ihmal var, kabul ediyorum.

Bunun haricinde biz bozuk zeminde, çamur gibi sahada bir takımı yendik sonra gittik çok güzel bir zeminde, Ankara'da yenildik. Demek ki tek faktör zemin değil. Şimdi buradan 'Teknik ekibe laf attı' şeklinde yazacaksınız ama alakası yok!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'de Attila Szalai hem defansa hem hücuma çare oldu