Mustafa Cengiz'in yarın yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor

Mustafa Cengiz, 27 Ekim Salı günü bir açıklama yapacağını önceden bildirmiş ve gözlerin o güne çevrilmesine neden olmuştu. Salı günü Fatih Terim'in görevden alınacağı iddiaları ortaya atılınca Başkan Yardımcısı Yusuf Günay hızlıca bu iddiaları yalanlamış ve "Hocamızla şampiyonluğa yürüyoruz" demişti. Buna rağmen Başkan Cengiz ve Terim arasındaki kriz gün geçtikte büyüyor.

26 Ekim 2020, Pazartesi 10:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'da yine futbol hariç her şey konuşuluyor. Lige iyi başlayan ancak daha sonra hem Avrupa'dan elenen hem de ligde 3 hafta boyunca galibiyetten uzak kalan Galatasaray'da oyuncu-yönetim-teknik heyet üçgeninde de sorunlar olmuştu.

Feghouli ile Belhanda'nın satılamaması, ardından maaşlarında indirime gitmemeleri ve Başkan Mustafa Cengiz'in "Ne halt yediklerini biliyorum, açıklayacağım" demesi ise son darbe olmuştu.


Başkan ve Terim arasında kökleri eskiye dayanan sorunların açığa çıkmasıyla beraber demeç savaşları da hızla sürdü. Başkan Cengiz, "Hocamızla aramızda sorun yok, ne zaman çağırsam 2 dakikada görüşmeye gelir" demesinin akabinde Terim, 2-1 kazanılan Erzurumspor maçından sonra yine sazı eline aldı.

Terim, "Sanılmasın ki içerdeki ya da dışardakilerin niyetlerinin farkında değilim. Her şeyin farkındayım. Galatasaray taraftarına sözüm var ama bilinsin ki artık kimsenin ne arkasındayım ne de yanındayım!" diyerek fitili ateşlemişti.

Milliyet'in usta yazarı Atilla Gökçe'nin köşesinde yazdığı yazının ise Fatih Terim'i oldukça üzdüğü ve sinirlendirdiği öğrenildi.

Hastalık sürecinde dahi bir gün olsun Başkan Cengiz'i yalnız bırakmayan Abdurrahim Albayrak'ın da son süreçten büyük rahatsızlık duyduğu ve hatta istifa etmeyi düşündüğü iddia edildi ancak Albayrak bunu bizzat yalanladı ve "Başkanı hasta olan kulübümü bırakacak karakterde biri değilim" dedi. 

Tüm bu gelişmelerin ardından gözler Cengiz'in "Salı günü anlatacağım" dediği açıklamalara çevrildi.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Üst üste 4 haftadır gol atan Burak Yılmaz gol krallığı yarışında