Mustafa Denizli: "Karşılamaya 10 bin kişi gelince beni tarladan kaçırdılar"

Mustafa Denizli TRT Spor'da yayınlanan 'Sporcu Vizesi' programında Siyamend Kaçmaz'ın konuğu oldu. Kariyerindeki başarılara değinen Mustafa Denizli, İran'da yaşadığı Traktör Sazi tecrübesini de özetledi.

15 Nisan 2020, Çarşamba 15:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Gençler 'bizi şampiyon yaptın' diyor, 'acaba hangisini?' diyorum"

"Gençler 'bizi şampiyon yaptın' diyor, 'acaba hangisini?' diyorum"

"Biz hayatı çalışmakla ve çalıştığımız yerde de başarıya odaklı olarak geçen bir yaşam tarzına sahibiz. Bizim hangi camiada olduğumuz çok önemli değil, onlar için ne yapacağımız önemli. Biz de onları yaptık. Dolayısıyla bu üç büyük camianın taraftarının ilgisini mesela İstanbul'da veya Türkiye'nin herhangi bir şehrinde çok net bir şekilde yaşıyorum. Zaman zaman da zorlanıyorum. Ayrıca işte bazı gençler geliyor, yolumu kesip fotoğraf çektiriyor, beni öpüyor ve "bizi şampiyon yaptın diyorlar. Ben de kendi kendime soruyorum "hangisini acaba diye"

"Hangi birini seçeyim?"

"Hangi birini seçeyim?"

Geçmişe baktığınızda tüylerinizin diken diken olduğu anlar hangisi?

"Şimdi hangisini seçeyim? Mesela Avrupa'da ilk çeyrek final oynayan milli takımın başında ben vardım. İlk defa Şampiyonlar Ligi'nde ilk yarı final oynayan takım ile birlikte teknik adam olarak bendim.
Türkiye'de 3 büyüklerle şampiyonluk yaşayan bendim; bundan sonra olur mu bilmiyorum. Zor gibi gözüküyor.
Mesela Köln'de oynadığımız bir Monaco maçı vardı. Galatasaray yarı finale çıkarken o maçın bitişi ve stadyumun hali onu mu seçeyim? Yoksa Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşayan ilk Türk'üm onu mu?

Fenerbahçe'nin 100 yıllık tarihinde başka bir Türk'le şampiyon olmamış. Beşiktaş da ilk Türk teknik direktör olarak şampiyonluğu benle yaşadı. Şimdi bunların hangisini seçeyim? Bir sıralama yapsan, hangisini ön plana çıkarırsın? Bunların hepsi bizim için anlatılması hakikatten imkan dahilinde olan şeyler değil."

"Beni tarladan kaçırdılar"

Sizi Tebriz'de çok seviyorlar. Nasıldı?

Seninle beraber herhangi bir mekana veya yürüyüşe çıkma imkanımız hakikaten çok zor. Tarihi kapalı çarşıya gitsek yürüyemeyiz. Bu sevgi benim buraya geldiğim günden beri böyle. Ben şehire ayak bastığım gün havalimanında 10 binin üzerinde insan vardı karşılamaya gelen. Zaten onlarla da buluşamadık. Güvenlik önlemleri tam manası ile alınamayınca biz uçaktan indirip aprondan tarlaların içerisinden merkeze götürdüler.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mustafa Cengiz, Nihat Özdemir'den Serdar Tatlı'nın istifasını isteyecek