Mustafa Denizli: Yabancı sınırında 'artı' olmaz, bunu yapanın zekası yoktur

Mustafa Denizli gündemdeki konularla ilgili yayıncı kuruluş BeIN Sports'a özel açıklamalarda bulundu. Denizli'nin özellikle yabancı sınırı uygulamasına dair yaptığı açıklamalar dikkat çekiciydi.

10 Haziran 2020, Çarşamba 12:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Yabancı sınırında artı diye bir şey olamaz"

"Yabancı sınırında artı diye bir şey olamaz"

"Galatasaray'ı çalıştırırken 3 yabancıyla oynuyordum. Fenerbahçe'ye geldiğim zaman bir evvelki sezondan 5 futbolcu kalmıştı. Çoğunluğunu yabancı, bir kısmını da genç Türk futbolculardan oluşturarak 17 kişilik bir kadro kurmuştuk. Bu mecburiyetten olmuştu. O zaman artılı sistemdi mesela. 3+1 geldi, 4+2 geldi.
Yabancı sınırında artılı sistemi uygulamaya koyanların asla zekası yoktur. Artılı sistem diye bir şey olmaz. Ne demek artı? 5'se 5'tir. 7'yse 7'dir. 6+1 ne?"

Mevcut sistem yanlış anlaşılıyor

Mevcut sistem yanlış anlaşılıyor

"Şu anki sistemde devamlı 14 yabancı üzerine konuşuyoruz ama esasında 14 Türk futbolcu üzerine kurulu bir sistem var. 14 yabancın olmazsa hiçbir şey olmuyor ama 14 Türk’ün olmazsa, orada problem var."

En büyük zorluğu yaşayan Fatih Terim

En büyük zorluğu yaşayan Fatih Terim

"Ayrıca ülkede bu zorluğu en fazla yaşayan insan Fatih Terim. Dolayısıyla burada onun tecrübelerinin katkısı daha farklı olabilir. Karşısındaki rakipler, hocanın eski futbolcuları. Aynı zamanda benim de futbolcularım.
Terim ligde puan olarak geride ama teorik olarak önde. 73 puana ulaşanın şampiyon olacağını düşünüyorum."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Milan Cengiz Ünder için 35 milyon euro ödemeye hazır