Mustafa Karadeniz: Sette kurtlar kovaladı

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 55'incisi düzenlenen "Uluslararası Antalya Film Festivali"nin yarışma filmlerinden "Çınar"ın yönetmeni Mustafa Karadeniz, çekimler sırasında sette kurtların kendilerini kovaladığını söyledi

03 Ekim 2018, Çarşamba 23:08
A A

Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gösterimi yapılan filmi, yönetmen Mustafa Karadeniz, yapımcılar Orhan Koçak ve Uğur Deniz Terzioğlu ile oyuncular izledi.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Yönetmen Karadeniz'in eşi Suna ve annesi Çınar'ın da izlediği filmde, izleyiciler duygulu anlar yaşadı. Gösterimin sonunda soruları yanıtlayan Mustafa Karadeniz, reklam filmi için Kars'ın Sarıkamış ilçesine gittiğini, burada film çekmeye karar verdiğini söyledi.

"KURT EKİBİ KOVALADI, DRONE'LA KURTLARI ARADIK"

"KURT EKİBİ KOVALADI, DRONE'LA KURTLARI ARADIK"

Oyuncuların büyük bölümünü köyden seçtiklerini vurgulayan Karadeniz, "Soğuk havada kameralar dondu, özel keçelerden kılıflar yaptık. Hikayenin yüzde 70'i bana ait, yüzde 30'u da Sarıkamış'ta yaşanmış. Kardan, soğuktan dönmeyi düşündüm, sonra zor şartlarda devam ettik. Çıldır Gölün'deki çekimlerde kamera kayıttayken üç tane kurt, ekibi kovaladı. Sonra drone yardımıyla kurtları aradık." diye konuştu.

"BAŞROL OYNAYANLAR BİLE PARA ALMAK İSTEMEDİ"

"BAŞROL OYNAYANLAR BİLE PARA ALMAK İSTEMEDİ"

Sıfırın altında 45 derecede çekimler sırasında hastalananların olduğunu dile getiren Karadeniz, filmin çekimine köylülerin çok destek verdiğini, başrol oynayanların bile para almak istemediğini bildirdi.

"FİLMİ AMERİKALILARA İZLETTİK, KARS'A GİTMEK İSTEDİ"

"FİLMİ AMERİKALILARA İZLETTİK, KARS'A GİTMEK İSTEDİ"

Çekimlerde çok stres yaşadığını, tansiyon hastası olduğunu aktaran Karadeniz, şunları kaydetti:

"Eksi 45 derecede, kurtların kovaladığı bir atmosfer. Herkes çok emek verdi. Ticari kaygı beklemeden, bir annenin dahi derdine ışık olursam ne mutlu bana. Türkiye nüfusunun yüzde 8-10'u özel birey. Çok sayıda özel insanımız var. Los Angeles'teki organizasyonda filmimizi 300 Amerikalıya izlettik. İnsanlar Kars'a gitmek istedi."


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.