Mustafakemalpaşa’da fırınlar denetlendi

Mustafakemalpaşa’da fırınlar denetlendi

Mustafakemalpaşa’da fırınlar denetlendi

25 Kasım 2021, Perşembe 11:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gökhan ÖZHAN/MUSTAFAKEMALPAŞA (Bursa), (DHA)-MUSTAFAKEMALPAŞA Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde bulunan fırınlara yönelik gramaj, Koronavirüs tedbirleri ve genel temizlik denetimlerini sürdürüyor. Belediye Gıda Mühendisi ve Aşçı Köfteci ve Benzerleri Esnaf Odası ile birlikte gerçekleştirilen denetimlerde halk sağlığını tehdit edecek düzeyde koşullara rastlanılmazken, bu tip kontrollerin artarak devam edeceği kaydedildi.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan kontrollerde üretilen ekmeklerin gramajı, kullanılan malzemelerin sağlığa uygun ortamlarda tutulması ve işlenmesinin yanı sıra çalışanların kılık kıyafet ve kişisel temizlikleri denetlendi. Tespit edilen noksanlıklarla ilgili işletmecilere ihtarname verilirken, bu işletmelerin belirlenen süre içerisinde eksiklerini yerine getirmeleri için zabıta ekiplerince tekrar denetleneceği bildirildi.

Özellikle Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyulması ve işletmelerin bu yönde gerekli tedbirleri alması gerektiğinin altını çizen Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Bu durum halk sağlığı için son derece önemli. Üretim ve satış esnasında gerekli hassasiyeti gösteren tüm fırın çalışanlarına ve işletmecilerine teşekkür ediyorum” dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Kanar, huzurevinde yaşayan çiftin nikahını kıydı