Mutfak dekorasyonu trendleri 2021-2022

Tarihin çizgisine baktığımızda evlerde mutfaklar alt katlardan, arka odalardan önlere doğru geldi ve en son hayatımızın merkezinin geçtiği yer haline gelmeye başladı. Şimdilerde bu alanlar sadece yemek üretimi için kullanılmıyor, Modern ötesi mutfaklarımız artık güzelliği, ergonomiyi ve yaşamın kendisini besliyor! Mutfak dekorasyonu için 2022'nin modasına giriş yapıyoruz. / ÖZEL

15 Ekim 2021, Cuma 17:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
DOĞAYA DÖNÜŞ

DOĞAYA DÖNÜŞ

Cilalanmamış doğal malzemelerin sunduğu zenginlikleri keşfedin.

2022 için mutfak tasarım ve dekor fikirleri, doğallığı ve sadeliği vurgular. ve yapısal unsurların getirdiği formları oluşturur. Öyleyse neden mutfağınız için mükemmel hammaddeleri bulmak için kendi keşfinize çıkmıyorsunuz? 

Mutfak dekorasyonun da rahatlık ön planda, sadece yemek hazırlanan ya da yenilen bir yer olmaktan çok gün ortasında keyif yapabileceğiniz ve mutfakta çalışırken birilerini rahatlıkla ağırlayabileceğiniz modeller popülerleşmeye devam ediyor.


2022 mutfak dekorasyonunda işlevsellik artıyor. Küçük alanları ideal şekilde değerlendiren çok işlevli dolaplar kapaklar küçük alanları en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlıyor.


Mutfaklarda ışıklandırma ve aydınlık detaylar güç kazanıyor.

Siyah mermerler, deniz mavisi bir çalışma alanı ve mat ve beyaz modern çizgilerdeki dolaplar... belki de bu sadelik sizi kendisine çeker.

Öte yandan dinamik süprizler bu sene de etkisini sürdürüyor. Hem işlevsel hem de modern tarzıyla gençler tebeşirle yazı yazabilecekleri mat tahtaları mutfaklarında çok sevdi.


Diğer bir uçta modern ve geniş alanlar söz konusu. Doğal parlaklık veren camlar lüksün havasını korumaya devam ediyor.

Altın ve gümüş çizgileri kendi küçük alanlarında da yaratmak isteyenler için ufak dokunuşlar ve düz çizgiler güçlü renklerle kombine ediliyor

Işıklandırmalar ön planda... İster rengarenk sevin, ister sade! Mutfaklarda ışıklandırma kullanımı önem kazandı

Milenyumun parlak dokularından sıkılanlar için 2022 aynı zamanda taba ve siyah renklerin bir arada çalışıldığı bir yıl

Popüler ya da modern çizgilerden biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için country stil revize edildi. Son dönemin popüleri duvar taşları ve küçük karolar da country tarzla uyumlu hale getirildi.

Mat gri renkte dokunarak açılan dolaplar, şüphesiz fütürist ve şık görünüyor. Bu dolaplar, ahşap zeminli veya ateşli bir backsplash ile sıcak tonlu bir iç mekana oturduğunda, aynı zamanda cesur ve akılda kalıcı olacaklar.


2022'nin favori mutfak trendlerinden biri koyu renk dolapların yanında metalik bir backsplash. Sadece lüks bir dokunuş katmakla kalmıyor, aynı zamanda daha fazla ışıltı ve parlaklık için ışığı da yansıtıyor.


Çok yönlülüğü ile tanınan ve sevilen iki tonlu mutfaklar birçok keşif yolunu açar. Bununla birlikte, tasarım daha akıcı hale geldikçe, tamamlayıcı gölgeler görünüme en çok uyuyor.

Pasteller ve parlak kontrastlar, yerini nötr ve doğal tonlara bırakır. 

Dolap yüzünü güncellemek, evinize değer katmanın en kolay yollarından biridir. Ayrıca, iç mekanın neredeyse anında modaya uygun olmasını sağlayabilirsiniz.

Minimalizm ve İskandinav tasarımları, tek renkli bir mutfağın ne kadar rahat ve sakin olabileceğini göstermek için bir araya geliyor.

Mutfak barları artık konforlu yaşam alanları haline dönüşüyor. Rahat sandalyeler nötr ve ferahlatıcı iç mekanlar için de idealdir.

Trendler daha şık ve daha akıllı mutfaklara doğru ilerliyor. Bu nedenle, emin olmadığınızda kablosuz, kulpsuz veya dokunarak açılabilen tasarımlar seçin. 

Akıllı teknoloji günlük yaşamla bütünleştiği için bunların uzun süre kalması muhtemeldir. 

Duvarları dahil ederseniz, güzel bir tezgah her açıdan çarpıcı görünebilir.

2020'lerin başında artan sade ve mat dokunuşların etkisi sürüyor

Mat griler mutfak dekorasyonunda daha sık tercih edilmeye başlandı.

Yenileme heyecan verici. Ama daha da önemlisi, günlük yaşamınızı iyileştirebilir. Bu nedenle, 2022'nin mutfak trendlerine uyum sağlamak için en sıcak görünümler aynı zamanda harika tadilat fikirleri de içeriyor.

2022 için mutfak trendleri, set üstü ocağın arkasından tavana ve zemine uzanan, etrafı saran bir backsplash içerir.

Bazı büyük ve cesur aydınlatma trendleri hala devam ediyor, ancak gelecek yıl için işler ince şekillere dönüşüyor. Bunlar sadece zarif tasarımların parlamasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda 2022 ve sonrasındaki sakin mutfak boya renklerini nazikçe aydınlatır.

2022 mutfak aydınlatma trendleri şık ve zariftir. Temiz, amaca yönelik çizgiler ve etkileyici tasarım sağlamak için modern ve minimal ilkelerin bir araya geldiğini görüyoruz.

Zevkli son dokunuşlar bir evi ev gibi hissettirebilir. Ana trendler kadar şık ve klas 2022 mutfak dekor fikirleri ile sevilecek çok şey var. 

 Renk düzeninizi basitleştirin - tek renk de işe yarayabilir - ve birincil yüzeyler için farklı yüzeyler ekleyin.

İster canlı ister sahte olsun, yeşillikleri iç mekanlara taşımak en sevdiğimiz şeylerden biridir. Tasarım dünyası, 2022 mutfak dolabı renklerinin de ormandan ilham alan tonlara yöneldiği konusunda hemfikir

Büyük ya da küçük, 2022'nin mutfak trendleri ölçeğe uygun olabilir. Bunu akılda tutarak, önce işleve odaklanarak tasarımın pratik tarafına bağlı kalın. 

Yenilikçi malzemeler ve ürün tasarımı her zaman heyecan verici yeni trendlere yol açar. Bunlardan bazıları, 2022 için harika mutfak tadilat fikirleri de yapıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çamaşırlarınızı nasıl daha hızlı kurutabilirsiniz?