Mutlu bir ilişki için uzman önerileri

Bu uzman ipuçları, sonsuza dek mutlu yaşamanıza yardımcı olabilir.

25 Eylül 2021, Cumartesi 11:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Her şeyden önce, mutlu çiftler bile tartışır.

Her şeyden önce, mutlu çiftler bile tartışır.

Hiçbir evlilik her zaman mutlu değildir. 

Psikolog Erica MacGregor, “Tüm ilişkiler gibi inişler ve çıkışlar vardır” diyor. Ama kavga ettiğinizde , mutlu evlilikler birbirlerinin bakış açısını dinler, tartışmanın raydan çıktığını anlar ve gerekli onarımları yapar, diyor.

Bu nedenle, siz ve eşiniz bazen tartışıyorsanız veya zorlu bir süreçten geçiyorsanız, bu mutsuz bir evlilik içinde olduğunuz anlamına gelmez . Aslında, muhtemelen normal olduğun anlamına gelir.

Birbirinizin güçlü yönlerine odaklanın.

Birbirinizin güçlü yönlerine odaklanın.

Geçmişteki küçük sıkıntıları görmezden gelmek her zaman kolay değildir ve hatta bazen partnerinizden nefret bile edebilirsiniz . Ancak mutlu bir evliliğe sahip olmak için eşinizin güçlü ve zayıf yönlerini kabul etmeniz ve gerçekçi beklentiler oluşturabilmeniz gerekiyor,

Herkes her işi yapmak da iyi değildir, iş paylaşımında birbirinizin güçlü yönlerini dikkate alın

Partnerinizin sizi tamamlamasını beklemeyin.

Partnerinizin sizi tamamlamasını beklemeyin.

Sizi tamamlaması için her konuda eşinize güvenmek, birey olarak büyümediğiniz aşırı bağımlı bir ilişkiye yol açabilir 

Bu yüzden , boşluğu eşinizin doldurmasını beklemek yerine, kendi ilgi alanlarınızı ve arzularınızı beslediğinizden emin olun. Kendi hayal ve isteklerinizden vazgeçmemek ilişkiyi dinç tutan önemli bir etkendir.

Birlikte eğlenmeyi unutmayın

Birlikte eğlenmeyi unutmayın

Mutlu bir evliliği sürdürmek için eşinize tamamen bağımlı olmamak önemli olmakla birlikte, ortak deneyimleri paylaşmak da gereklidir.

Happy Together kitabının yazarlarından Suzann Pileggi Pawelski Pawelski, “İlişkinize yeni aktiviteler ve ilgi alanları eklemek, bağı güçlendirebilir” diyor.

Çiftler benzersiz bir tutkuyu paylaştıklarında veya birlikte bir beceri öğrendiğinde (örneğin yemek kursuna gitmek veya tenis dersleri almak gibi) birlikte gelişirler ve bu her iki tarafında iyi hissetmesini sağlar.

Birlikte gülün

Birlikte gülün

Hayat streslidir , bu yüzden en yoğun ve kötü zamanlarda bile birlikte gülümseyebilmenin yollarını bulun.

Çiftlerin hem iyi hem de kötü zamanlarda gülmeyi öğrenmesi gerektiğini söyleyen çift terapisti olan Dr. Juliana Morris, “Genellikle bir çiftin mizahı varsa, bakış açısına sahip oldukları anlamına gelir” diyor. Mutlu evliliklerde çiftlerin birbirlerinin yanında rahat olduklarını fark ettiğini söylüyor. 

Birbirinize karşı nazik olun

Birbirinize karşı nazik olun

MacGregor, "Eşinize karşı saygılı ve anlayışlı olmanız çok önemli" diyor ve ekliyor: "Eleştirel ve yargılayıcıysanız, genellikle savunma ve kırgınlıkla sonuçlanır." Bu yüzden evlilik içinde mutlu olmak için, üzüldüğünüzde partnerinizin karakterine saldırmaktan kaçının.

Küçük, güzel anları kutlayın

Küçük, güzel anları kutlayın

Pawelski, "Çoğumuz zor zamanlarda sevgilimizin yanında olmanın önemli olduğunu biliyoruz ancak, iyi zamanlarda da yanında olmanın aynı derecede önemli" diyor

İyi şeylerin aslında kötüden daha sık olduğunu söylüyor, ancak çiftler genellikle bu bağlantı fırsatlarını kaçırıyor. Bu nedenle, bir dahaki sefere eşiniz olumlu bir şey paylaştığında - iş yerinde başarılı bir gün geçirmek gibi- "Yaptığınız şeyi hemen durdurun ve tüm dikkatinizi odaklayın"

Birbirinizi baist konularda da takdir edin

Birbirinizi baist konularda da takdir edin

Her zaman biriyle birlikteyken, onları hafife almak kolaydır, ancak MacGregor'a göre, takdirinizi her gün sözlü olarak ifade etmelisiniz. Yaptıkları düşünceli bir şeye olumlu bir şekilde dikkat çekiyor ya da onlar hakkında hoşunuza giden bir şey bilmelerini sağlıyor olsanız da, MacGregor, "Hepimizin doğru yaptığımız şeyler için takdir ve destek hissetmeye ihtiyacımız var" diyor. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sizi görmezden geliyorsa ne yapmalısınız?