Mutlu eşler neden aldatır?

Esra Erol’un programında ortaya çıkan aldatma hikayesi geçen haftaya damgasını vurdu. Peki, Emrah Albayrak, neredeyse mükemmel denecek bir eşe sahipken neden aldatmış olabilir? İşte mutlu evlilikleri olan bireylerin aldatmasının 8 nedeni... Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı

26 Mayıs 2018, Cumartesi 05:00
A A

Esra Erol’un programında ortaya çıkan aldatma hikayesi geçen haftaya damgasını vurdu. Aynı zamanda Seda Sayan’ın yeğeni olan ve ‘Esra Erol’da’ programının stüdyo şefliğini yapan Eda Gök aldatıldığını açıkladı.

Kendisini aldatan kişi, yine aynı programın orkestrasının klavyecisi, 7 yıllık eşi Emrah Albayrak.

Aldattığı kişi de aynı orkestranın solisti, evli ve iki çocuk annesi Burcu Sinem Ünsal. Üstelik Burcu Sinem Ünsal ile Eda Gök yakın arkadaşlar. Eda Gök, birlikte tatile çıktıklarını, ailece görüştüklerini, evinde bile kaldığını söylediği Burcu Sinem Ünsal ile eşinin ilişkisini öğrenince şok yaşamış.

Haklı elbette, yaşadığı hiç kolay değil. Oysa bu olay ortaya çıkana kadar gayet mutlu bir görüntüleri varmış. Eda Gök, güzel bir kadın. İyi bir anne. Ekonomik açıdan kendi ayakları üzerinde duruyor ve eşine sadık. Peki, Emrah Albayrak, neredeyse mükemmel denecek bir eşe sahipken neden aldatmış olabilir? İşte mutlu evlilikleri olan bireylerin aldatmasının 8 nedeni...

1- GENETİK FAKTÖR

1- GENETİK FAKTÖR

Bilim insanları, aldatmaya yol açan gen üzerine bir süredir araştırmalar yapıyor. Yayınlanan çalışmalara göre, bu geni taşıyanlar çok mutlu ilişkiler yaşasalar da tek eşli kalamıyor. Bu durumda “Ne yapsın canım, suçlu genmiş” denilemez elbette. İrade denen bir şey var değil mi?

2- AİLEDE YAŞANANLAR

2- AİLEDE YAŞANANLAR

Ebeveynleri aldatma nedeniyle boşananlar çok eşliliğe daha yatkın oluyor. Görüp yaşadıkları şeyler bilinçaltlarına etki ediyor ve bir gün mutlaka kendini dışavuruyor. Boşanmanın çok da sorun teşkil etmediğini düşündükleri için mutlu ilişkilerini, evliliklerini kolaylıkla riske edebiliyorlar.

3- SEKS ARAYIŞI

3- SEKS ARAYIŞI

Evliliklerinde cinsel sorunları olmayanlar farklı arayışlar nedeniyle aldatmaya meyledebiliyor. Eşiyle konuşmaktan çekindiği ve bu nedenle paylaşamadığı şeyleri başkalarında arıyorlar. Örneğin fetişistler ya da gizli eşcinseller... Bu tipteki insanlar eşlerinden ayrılmak istemezler ama arzularını başkalarıyla giderirler.

4- HEYECAN ARAYIŞI

4- HEYECAN ARAYIŞI

Rutine binmiş evliliklerde heyecan da kaybolmaya yüz tutmuştur. Gizli gizli yapılan işler bu heyecanı bireysel olarakcanlandırır. Yani, adrenalin artıran sporların işlevini aldatma eylemi görür. Görünürde gayet mutlu olan çiftlerin arasında heyecan yoksa, taraflardan birinde bir gün mutlaka aldatma isteği ortaya çıkar.

5- TUTKU ARAYIŞI

5- TUTKU ARAYIŞI

Yıllar boyu evli kalan çiftler de tutkuyla sevebilir. Ama biri çıkıp sizi bambaşka bir tutkunun içine sürükleyebilir. Bu durumda sırf o tutkunun peşinden gidebilirsiniz. Üstelik, yaşayacağınız şeyin kısa süreli olduğunu bile bile, uzun yıllar süren evliliğinizi tehlikeye atabilirsiniz.

6- SORUMSUZLUK

6- SORUMSUZLUK

Evlilik sorumluluğunu taşıyamayanlar, ahlaki açıdan eksik olanlar da aldatmanın heyecanına kolayca kapılabilirler. Bu tür insanlar yakalanmadıkları sürece aldatmaya devam ederler. Çünkü zaten evlilikleri onlar için sadece statüdür. Birine bağlı olmak ya da sadık olmak gibi kavramlardan uzaktırlar.

7- GEÇMİŞTEN KOPAMAMA

7- GEÇMİŞTEN KOPAMAMA

Evlilik öncesi yaşanan hayata duyulan özlem de aldatmaya ortam hazırlar. Sık sık geçmişteki arkadaşlarıyla buluşanlar, evlenmiş olduğu halde gece hayatına sanki bekarmış gibi devam edenler potansiyel aldatıcıdır. Bunlar hem evliliğin getirdiği rahatlığı severler hem de evliymiş gibi davranmazlar.

8- FIRSATÇILIK

8- FIRSATÇILIK

Evli, mutlu ve çocuklu... Ama bir göz süzmeye, bir bakışa kendini kaybedenler, barda, kulüpte kendisine bakanlara anında cevap verenler, yurt dışı seyahatlerinde mutlaka çapkınlık yapmak isteyenler... İşte bu tür fırsatçılar da ortam bulduklarında kendilerini ihanetin koynuna atıverirler.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.