Mutlu evliliğin 5 şifresi

Evliliklerin uzun ömürlü ve mutlu olması için çiftlere düşen bazı görevler var. Bunların başından da ilişkilere dair bazı altın kuralları uygulamak geliyor. İşte mutlu bir evlilik için unutmamanız gereken 5 kural...

23 Mayıs 2019, Perşembe 12:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMAYIN

DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMAYIN

Siz ona zaten tanıdığınız haliyle aşık olmamış mıydınız? Sevdiğiniz insanı değiştirmeye çalışmayın. Kimse mükemmel değil; herkesin hataları olabilir. Bunları olduğu gibi kabullenmek ve olduğu gibi sevebilmek mutluluğun şifrelerinden biri...

MEMNUNİYETLERİNİZİ MUTLAKA DİLLENDİRİN

MEMNUNİYETLERİNİZİ MUTLAKA DİLLENDİRİN

Hayat zaten yeteri kadar zor ve olumsuz şeyle dolu. Eşiniz iyi ya da hoşunuza giden şeyler yaptığında bu durumu mutlaka sözlü olarak ifade edin. Bu hem omotivasyonu artırır hem de ona örnek olursunuz. Olumlu şeyleri çoğaltmak olumsuzlukları daha katlanılır kılacaktır.

POZİTİFE ODAKLANIN

POZİTİFE ODAKLANIN

Mutlu çiftlerin sırrı her zaman pozitif durumlara odaklanmalarıdır. Her evlilikte olumsuz durumlar yaşanır ancak zihniniz bunlara takılı kalırsa mutlu bir şekilde yol almanız oldukça zorlaşacaktır.

GEVŞEMEYİN

GEVŞEMEYİN

Evet, sonsuza kadar birlikte olacaksınız. Ama ya bu durum yüzünden kendinizi bırakırsanız? Evlilik güven ve bağlılık demektir ama sırf biri size bu hislerle bağlı diye kendinizi salıp gevşerseniz bir noktadan sonra mutluluğunuza gölge düşecektir.

EŞİNİZİ İYİ DİNLEYİN, HER ŞEYİN FARKINDA OLUN

EŞİNİZİ İYİ DİNLEYİN, HER ŞEYİN FARKINDA OLUN

Mutlu olmanın anahtarı mutlu bir eşe sahip olmaktır. Sağlam ilişkilerde taraflar birbirlerini anlamakta, sorunların, üzüntülerin işaretlerini iyi okumakta usta olmuşlardır. Eşinizin size ne demek istediğini o açıkça söyleyemese de anlamaya ve farkındalık sahibi olmaya dikkat edin. Bu aynı zamanda ona ve ilişkinize özenli davrandığınızı gösterir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Flört şiddeti nedir? Flört şiddeti nasıl anlaşılır?