Mutlu ve uzun bir evlilik için ipuçları

Sevdiğinizi, sevildiğinizi daime hissedeceğiniz mutlu bir evlilik için bir adım atın. Bu ipuçları, sağlıklı, mutlu ve tatmin edici bir romantik ilişki kurmanıza ve sürdürmenize yardımcı olabilir.

03 Kasım 2021, Çarşamba 12:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tüm romantik ilişkiler iniş ve çıkışlardan geçer ve hepsi emek, bağlılık ve eşinizle uyum sağlama ve değişme isteği gerektirir. 

İster ilişkiniz yeni başlıyor olsun, ister yıllardır birlikte olun, daha sağlıklı ve mutlu bir ilişki için atabileceğiniz adımlar var.

Geçmişte birçok başarısız ilişki yaşamış olsanız veya daha önce mevcut ilişkinizde romantizm ateşini yeniden alevlendirmek için mücadele etmiş olsanız bile, bağlantıda kalmanın, tatmin bulmanın ve kalıcı mutluluğun tadını çıkarmanın yollarını bulabilirsiniz.

Her ilişki benzersizdir ve insanlar birçok farklı nedenden dolayı bir araya gelirler. Sağlıklı bir ilişkiyi tanımlayan şeyin bir kısmı, ilişkinin tam olarak ne olmasını istediğinize ve nereye gitmesini istediğinize ilişkin ortak bir hedefi paylaşmaktır ve bu ancak doğru iletişimle olur.

Bununla birlikte, çoğu sağlıklı ilişkinin ortak olduğu bazı özellikler de vardır. Bu temel ilkeleri bilmek, birlikte çalıştığınız hedefler veya birlikte karşılaştığınız zorluklar ne olursa olsun ilişkinizi anlamlı, tatmin edici ve heyecanlı tutmanıza yardımcı olabilir.

Anlamlı duygusal bir bağ. İkiniz de birbirinize sevildiğini ve duygusal olarak tatmin olduğunu hissettiriyorsunuz. Sevilmek ile sevildiğini hissetmek arasında fark vardır .

Bazı ilişkiler, "barış içinde" bir arada yaşama sıkışıp kalır, ancak ortaklar birbirleriyle duygusal olarak gerçekten ilişki kurmazlar. Birlik yüzeyde istikrarlı görünse de, devam eden katılım ve duygusal bağlantı eksikliği, yalnızca iki kişi arasındaki mesafeyi artırmaya hizmet eder.

Saygılı çatışmalardan korkmayın. Bazı çiftler sessizce konuşur, bazıları ise sesini yükseltip tutkuyla aynı fikirde olmayabilir. Güçlü bir ilişkinin anahtarı ise çatışmadan korkmamaktır . 

Sizi rahatsız eden şeyleri misilleme korkusu olmadan ifade edebilmek için kendinizi güvende hissetmeli ve çatışmayı, aşağılamadan, aşağılanmadan veya haklı olmakta ısrar etmeden çözebilmelisiniz

Kendi kimliğinizi canlı tutarsınız. Romantik kurgu veya filmlerin iddialarına rağmen, hiç kimse tüm ihtiyaçlarınızı karşılayamaz. 

Aslında, partnerinizden çok fazla şey beklemek bir ilişki üzerinde sağlıksız bir baskı oluşturabilir. 

Romantik ilişkinizi canlandırmak ve zenginleştirmek için, ilişkinin dışında kendi kimliğinizi sürdürmek, aile ve arkadaşlarla olan bağlarınızı korumak ve hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı sürdürmek önemlidir.

Açık ve dürüst iletişim:  İyi iletişim, herhangi bir ilişkinin önemli bir parçasıdır. 

Her iki kişi de ilişkiden ne istediğini bildiğinde ve ihtiyaçlarını, korkularını ve arzularını rahatça ifade ettiğinde, güveni artırabilir ve aranızdaki bağı güçlendirebilir.

AŞIK OLMAK TAMAM AMA PEKİ YA AŞIK KALMAK?

AŞIK OLMAK TAMAM AMA PEKİ YA AŞIK KALMAK?

Çoğu insan için, aşık olmak genellikle kendiliğinden olmuş gibi görünür.

Bağlılık ve çalışma gerektiren şey aşık kalmak ya da o “aşık olma” deneyimini sürdürmektir.

Yine de ödülleri göz önüne alındığında, çabaya değer.

Sağlıklı, güvenli bir romantik ilişki, iyi ve kötü zamanlar boyunca yaşamınızda devam eden bir destek ve mutluluk kaynağı olarak hizmet edebilir ve refahınızın tüm yönlerini güçlendirebilir. 

Aşık olma deneyiminizi korumak veya yeniden alevlendirmek için şimdi adımlar atarak, ömür boyu bile sürecek anlamlı bir ilişki kurabilirsiniz.


Birçok çift, yalnızca üstesinden gelinmesi gereken belirli, kaçınılmaz sorunlar olduğunda ilişkilerine odaklanır. 

Sorunlar çözüldüğünde, dikkatlerini genellikle kariyerlerine, çocuklarına veya diğer ilgi alanlarına çevirirler. Bununla birlikte, romantik ilişkiler, aşkın gelişmesi için sürekli dikkat ve bağlılık gerektirir. 

Romantik bir ilişkinin sağlığı sizin için önemli olduğu sürece, dikkatinizi ve çabanızı gerektirecektir.

Birbirinize bakarak ve dinleyerek aşık olursunuz. Aynı dikkatle bakmaya ve dinlemeye devam ederseniz, aşık olma deneyimini uzun vadede sürdürebilirsiniz. Muhtemelen sevdiğiniz kişiyle ilk çıktığınızda hoş anılarınız vardır.

Her şey yeni ve heyecan verici görünüyordu ve muhtemelen birlikte sohbet ederek ya da denemek için yeni, heyecan verici şeyler bulmak için saatler harcadınız. Ancak zaman geçtikçe iş, aile, diğer yükümlülükler ve hepimizin kendimize zaman ayırma ihtiyacı birlikte zaman bulmayı zorlaştırabilir.

Birçok çift, erken flört günlerinin yüz yüze temasının yerini yavaş yavaş hızlı istekler, anlık mesajlar alıyor.

Partnerinize “Seni seviyorum” diyen bir metin veya sesli mesaj göndermek harikadır, ancak yüz yüze iletişim çok daha önemlidir. Eşinize nadiren anlamlı bakarsanız, onunla gerçek anlamda ilgilenmezseniz, yazılı metin pek işe yaramaz ve eşiniz kendisini değersiz hissetmeye ve özellikle anlaşılmadığını hissetmeye devam eder.

Birlikte eğlenmeye odaklanın. Çiftler, bir ilişkinin ilk aşamalarında genellikle daha eğlenceli ve oyuncudur. Bununla birlikte, hayatın zorlukları yoluna girmeye başladığında veya eski kırgınlıklar artmaya başladığında, bu eğlenceli tavır bazen unutulabilir. Mizah duygusuna sahip olmak, aslında zor zamanların üstesinden gelmenize, stresi azaltmanıza ve sorunları daha kolay çözmenize yardımcı olabilir. 

Eşinizi şaşırtmanın eğlenceli yollarını düşünün, örneğin eve çiçek getirmek veya beklenmedik bir şekilde en sevdiği restoranda masa ayırtmak gibi. Evcil hayvanlarla veya küçük çocuklarla oynamak, eğlenceli tarafınızla yeniden bağlantı kurmanıza da yardımcı olabilir.

Ne kadar meşgul olursanız olun, elektronik cihazlarınızı bir kenara bırakmak için her gün birkaç dakika ayırın, başka şeyleri düşünmeyi bırakın ve gerçekten partnerinize odaklanın ve onunla bağlantı kurun.

Ortak bir hobi, dans dersi, günlük yürüyüş veya sabahları bir fincan kahve içerken birlikte yapmaktan keyif aldığınız bir şey bulun .

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İnternet'te tanışıp evlenen çiftler daha çabuk boşanıyor!