Mutsuz bir ilişki içinde olduğunuzun 9 işareti

İlişkide mutsuz hissetmek, yanlış ilişki belirtilerinden biridir. Uzun süreli ilişkilerde yıpranma başlar, "İlişkiye devam etmeli miyim?" soruları kafaları karıştırır. Uzun ilişkisi bitip mutlu olanlar, kafamızı karıştırır. Mutsuz ilişkiler, kesinlikle çok geç kalmadan bitirilmeli, ancak o işler öyle kolay olmuyor. Mutsuz ilişkilerde saplantılar ve alışkanlıklar söz konusu olabilir. İşte mutsuz bir ilişki içinde olduğunuzun 9 işareti!

24 Haziran 2020, Çarşamba 17:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ev arkadaşına dönüşülür

Ev arkadaşına dönüşülür

Partnerinizle vakit geçirmek için zaman ayırmak farklı; iletişim, oyun ve birlikte büyüme anları için planlanmış anlar yaratmak başka bir şeydir. Planlanmış zaman, daha çok randevu gibidir; birlikte yemek pişirip sohbet etmek, oturup bir oyun oynamak ya da bir akşamlığına telefonları kapamak gibi. Sağlıksız çiftler, birlikte aktif zaman geçirmeyi unutmuş ve nihayetinde daha çok ev arkadaşları gibi hissetmeye başlamış çiftlerdir.


Aileler ilişkiye fazla dahil olur

Aileler ilişkiye fazla dahil olur

Aile dinamikleri, ilişkide önemli bir faktördür. Ailenizin ilişkinize ne denli dahil olacağına ya da ailenizin hayatında ne kadar aktif kalmak istediğinize dair beklentilerinizi konuşmadıysanız, bu durum, uyuşmazlıklara, öfkeye ve sonrasında hayal kırıklıklarına sebep olabilir.

 Birbirlerini dinlemezler

Birbirlerini dinlemezler

İlişkilerde görülen en büyük problemlerden biri de çiftlerin birbirlerini dinlememesidir. Sürekli bir mücadele yaşayan çiftler, genelde çözüm odaklı zihin yapısından uzaklaşmıştır ve çoğu zaman birbirlerine karşı savunma modundadır. Dinlemek, birçok insan için mücadele gerektiren bir davranış haline gelmiştir. Birçok çiftte, iletişim bir tür savaş meydanına dönüştüğünden, iletişim, kişinin partneri için yapmayı isteyeceği son şey artık.

 İlişkilerini öncelik haline getirmezler

İlişkilerini öncelik haline getirmezler

Bu durum özellikle evlilik döneminde daha çok görülebilir. “Kendini özel hissetmesi için bir şey yapmama gerek yok. Evliyiz biz. Özel olduğunu zaten biliyor.” Bu tarz bir cümle kesinlikle yanlıştır. Sağlıksız çiftler genelde bu şekilde davranırlar. İlişkiniz, önceliğiniz olarak kalmalıdır.

 Beklentiler hakkında konuşmazlar

Beklentiler hakkında konuşmazlar

Çiftler arasında zamanla beklentiler değişebilir ancak bu konu hakkında asla birbirlerinden haberdar olmazlar ve konuşmazlar. Birçok çiftin fark etmediği şey ise, bu beklentilerin, hedeflerin ve arzuların, zamanla değişebilecekleridir. Siz de partneriniz de zihninizi değiştirmekte özgürsünüz. Hedef, bu konu üzerinde iletişim halinde olabilmektir. Bu yüzden hazırlanın ve ilişkiniz söz konusu olduğunda, esnek, anlayışlı ve değişime açık olmak için çabalayın.


Öfke nöbetleri başlar

Öfke nöbetleri başlar

Öfkeye hâkim olamama, insanlar, ilişkilerinde mutlu olmadıklarında yaygındırlar ve kişinin bastırdığı öfkesini boşaltabilmesinin yoludur.


Bir gelecek hayal etmek zor gelir

Bir gelecek hayal etmek zor gelir

Gelecekte fotoğraflarda kendinizi onunla yan yana göremiyorsanız, bunun neye işaret olduğunu düşünmelisiniz. Onunla bir gelecek düşünemiyorsanız, ilişkinizin ömrü çok kısa demektir.

Tartışmalardan sonra pişmanlık duyulmaz

Tartışmalardan sonra pişmanlık duyulmaz

Her ilişkide tartışmalar olur, bu da çok normaldir. Tartışmalar sonrası genelde haklı olan taraf bile pişmanlık duyar. Artık tartışmalarınızdan sonra en ufak bir pişmanlık duymuyor, üzgün hissetmiyorsanız, onu kırmama kaygınız kalmadıysa, ayrılmak da sizi muhtemelen pek üzmeyecektir.

Bekar olma fikri hoşunuza gider

Bekar olma fikri hoşunuza gider

Bekarlık fikri sizi rahatsız etmiyor, bekar olmayı beraber olmaya yeğliyorsanız, ilişkinizden sıkılmışsınız demektir. Eğer başka insanlar dikkatinizi çekmeye, eski sevgililerinizi araştırmaya başlamışsanız, birilerini incitmeden önce ilişkinizi sonlandırmalısınız.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlk sevgilide yapılan 7 komik hata