Mutsuz çiftlerin 5 ortak özelliği

Gönül ilişkilerini, evlilikleri sürdürmek her zaman kolay olmuyor. Mutlu başlayan ilişkiler zaman içinde yıpranıp kötüye doğru gidiyor. Bu zamanla ilgili olduğu kadar çiftlerin bazı ortak hatalarından da kaynaklanıyor. İşte o hatalar...

09 Şubat 2019, Cumartesi 15:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
SINIR KOYMAMAK

SINIR KOYMAMAK

Üzerinde anlaştığınız konularda sınırlar çizmeli ve bunları aşmamalısınız. Bunu beceremeyen çiftler mutsuz oluyorlar. Bu sınırlar ailelerle ilgili olabileceği gibi ortak çevreniz, işiniz, bireysel özgürlük alanlarınızla da ilgili olabilir.

DİNLEMEMEK

DİNLEMEMEK

Hepimiz karşımızdaki insan kendimizi anlatabilmeyi isteriz. Oysa karşımızdakilerin de dinlenilmek istediklerini çoğu zaman unuturuz. Çiftlerin mutsuzluğuna sebep olan en büyük faktörlerden biri de hep konuşup hiç dinlememektir...

BİRLİKTE GEÇİRİLEN ZAMANLAR

BİRLİKTE GEÇİRİLEN ZAMANLAR

Çiftlerin birlikte zaman geçirmesi sanki bir mecburiyet gibi görülür. Hafta sonları hep aynı tür etkinlikler, özel günlerde büyük beklentilerle hayal edilen kutlamalar, klişeleşmiş rutinler... Size dayatılan bu şeyler yerine gerçekten ikinizin birlikte seçeceği ve keyif alacağı şeylere yönelin. Bazen de kendi isteklerinizi erteleyip karşınızdakinin isteklerine kulak vermeyi unutmayın.

ÖNCELİKLER...

ÖNCELİKLER...

İlişkiniz, sevdiğiniz insan her zaman önceliğiniz olmalıdır. İlişkileri tüketen en önemli faktörlerden biri ilk günlerdeki özenin, nezaketin ve düşünceliliğin yok olması, önceliklerin değişmesidir. Evet biliyoruz hayat zor ama buna rağmen ihmalkar olmamalısınız.

DEĞİŞEN BEKLENTİLER

DEĞİŞEN BEKLENTİLER

Hepimiz insanız; hayata ve ilişkilere dair beklentilerimiz değişebilir, yıllar önce istediğimiz şeyleri artık istememeye başlayabiliriz. Bu durum ilişkinin kimyasını bozar ancak aşılamayacak bir sorun değildir. Bu sorunu büyüten ve ilişkinin yok olmasına sebep olan parçası bunu partnerinizle hiç konuşmamanız ve kendinize saklamanızdır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sevgilimin hayatında başka biri mi var? (29 Ocak 2020)