Mutu Tüneli'nde gerçeğini aratmayan trafik kazası tatbikatı

Erzincan ile Erzurum'u birbirine bağlayan Mutu Tüneli'nde, ekiplerin senaryo gereği trafik kazasına karışıp yanan araçtaki yaralıları kurtardığı tatbikat gerçeğini aratmadı.

02 Mayıs 2019, Perşembe 21:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Önceki Fotoğraflar
50 KİŞİLİK EKİP GÖREV ALDI

50 KİŞİLİK EKİP GÖREV ALDI

Erzincan AFAD Müdür Vekili Kadir Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, 50 kişilik ekiple yaptıkları tatbikatı başarıyla tamamladıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

"Ülkemizde, devlet, il ve otoyolları yol ağında bulunan ve hizmet veren tünellerin toplam uzunluğu 340 kilometreye ulaşmıştır. Tüneller kapalı yapılar olduğundan giriş ve çıkışlarında veya içinde meydana gelebilecek herhangi bir kaza durumunda tüneli kullanan araçlar, yolcu ve sürücüler istenmeyen sonuçlarla Karşılaşabilmektedir.

Biz de bu tür durumlara karşı hazırlıklı olmak istiyoruz. Erzincan AFAD olarak, ilimizde meydana gelen tüm sıkışmalı trafik kazalarına müdahale edilmekteyiz." dedi.

28 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

28 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Çelik, kentte geçen yıl meydana gelen 71 sıkışmalı trafik kazasında 167 kişinin yaralı olarak kurtarıldığını, bu yılın ilk 4 ayında ise gerçekleşen 15 sıkışmalı trafik kazasında ise 28 kişinin yaralandığını aktardı. AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın nazar boncuğu olarak bilinen Türkiye'deki Meke Gölü kurudu